• Транзит через Велику Британію: чи потрібна віза?.Вокруг Света. Украина
  Транзит через Велику Британію: чи потрібна віза?
  Лайфхак
  Неділя, 5 грудня 2021

  Транзит через Велику Британію: чи потрібна віза?

  Авіаквитки з пересадкою в Лондоні часто продаються за привабливу ціну в кілька десятків євро. Але чи можна купувати такий квиток, якщо у вас немає британської візи?

  У цій статті ви знайдете відповіді на всі запитання про перельоти з пересадкою в Лондоні .

  Перше, що слід пам’ятати, – наявність європейського безвізу для українців ніяк не впливає на транзитну пересадку в Лондоні. У Великій Британії діють свої правила міграційної політики.

  У цілому, купувати авіаквиток з пересадкою у Лондоні, якщо у вас немає британської візи, – ризиковано. Є висока ймовірність, що на рейс вас не пустять ще в аеропорту вильоту. Аргумент, що ви подорожуєте без багажу і не збираєтеся покидати стіни аеропорту, не спрацює, адже після приземлення всі пасажири проходять паспортний контроль. Відсутність британської візи стане проблемою. Але про все по порядку.

  транзитна віза

  Транзит через Велику Британію

  Згідно з правилами, чинними з грудня 2014 року, розрізняють два типи транзитів.

  Перший тип транзиту Airside – “у межах транзитної зони аеропорту”.

  Це означає, що пасажиру не треба покидати транзитну зону, реєструватися на наступний рейс, перереєстровувати багаж тощо. Такі зони є в аеропорту Манчестера (туди літають рейси Ryanair з Києва), а також у двох аеропортах Лондона: Хітроу (з Києва є рейси British Airways) і Гетвік (з Києва літають МАУ). Навіть якщо у вас виліт з іншого терміналу, британська віза не знадобиться.

  Отже, для пересадки в цих аеропортах британська віза не потрібна, але з двома умовами: у пасажирів повинні бути документи для в’їзду в країну проходження (будь-яку, крім Ірландії!), і наступний рейс має бути в той же день (до 23:59 того дня, коли ви приземлилися у Великій Британії).

  Зверніть увагу!

  1. Ryanair i Wizz Air – лоукостери, що пропонують дешеві авіаквитки з пересадкою в Лондоні, літають через аеропорти Luton і Stansted. У них немає зон airside. Відповідно, вам знадобиться британська віза.

  2. Безвізовий транзит – це можливість. Її реалізація цілком і повністю залежить від імміграційного офіцера на паспортному контролі.

  Другий тип транзиту Landside – пересадка зі зміною аеропорту, ночівлею в готелі.

  Для цього типу транзиту вам знадобиться віза. Винятки – подорожі в\з США, Канаду, Нову Зеландію, Австралію з чинною візою цих країн. Або, якщо ви летите назад, віза вже закінчилася, але з моменту в’їзду в ці країни не минуло 6 місяців.

  транзитна віза

  Як дізнатися, чи потрібна віза?

  Якщо ціна квитка надто спокуслива, переконайтеся, чи потрібна віза для транзиту через Велику Британію. Для цього існують кілька перевірених ресурсів:

  • Офіційний сайт британської міграційної служби www.gov.uk.
  • TIMATIC – єдина інформаційна система Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA. Використовуйте систему на сайті Skyteam або IATA. Необхідно заповнити інформацію про поїздку, і система перерахує документи, необхідні для проходження цього маршруту.
  • klm.traveldoc.aero – це ресурс авіакомпанії KLM. Система підкаже візові вимоги для пасажирів, які подорожують у різні країни, а не лише транзитом через Велику Британію.

  Актуальні квитки у Лондон на найближчий час – тут .

  Як повідомляв портал “Навколо світу. Україна”, Британія запровадить візову систему для залучення вчених. Полегшення візового режиму для молодих вчених має, за задумом, пом’якшити наслідки Брекзиту.