• Копенгаген

    Копенгаген – це столиця, політичний центр і найбільше місто Данії . Його назва перекладається з древньоданської мови як «гавань для торговців». Свого часу саме завдяки торгівлі рибою село, яким колись був Копенгаген, перетворилося в процвітаюче місто. І до сих пір економічне благополуччя данської столиці багато в чому залежить від судноплавства. Але не тільки від нього. Канали, вузькі вулички і старовинні кам’яні будиночки Копенгагена тепер ваблять туристів з усього світу, і вони охоче залишають свої гроші в безлічі тутешніх ресторанів, магазинів, галерей і барів.

    Як дістатися до Копенгагена

    Найшвидший спосіб дістатися з України в Копенгаген – це, звичайно, авіапереліт. Прямі рейси літають з Києва  (Wizz Air). З пересадками можна долетіти також з Одеси , Дніпра , Запоріжжя, Івано-Франківська , Чернівців , Херсона,  Харкова.

    Історія Копенгагена

    Копенгаген – один з найстаріших міст Європи. Перші письмові згадки про поселення на місці сучасної датської столиці датуються 1043 роком. Правда, тоді це було не місто, а скоріше рибальське село з назвою Havn, що в перекладі з данської означає «гавань» або «пристань». Місцеві займалися рибальством і торгівлею, і через кілька століть їх село перетворилося на процвітаюче місто. У 1416 р Копенгаген, що на той момент належав єпископам, завоював Ерік Померанський – правитель Кальмарской унії (унії королівств Данії, Норвегії і Швеції під верховною владою данських королів), який правив в Данії під ім’ям Еріка VII. Ерік зробив Копенгаген столицею.

    Під час правління Крістіана IV (1588-1658) в місті почався будівельний бум. Частково архітектура того часу збереглася і донині. З тих пір Копенгаген пережив не одну облогу, епідемії, пожежі, однак сьогодні це прекрасне, процвітаюче місто, яке притягує туристів з усього світу, як магніт.

    Клімат в Копенгагені

    У Копенгагені помірний морський клімат. Температурні коливання дуже незначні, адже літо в місті прохолодне, а зима – досить м’яка. Найспекотніший місяць в році – липень з середньою температурою 18 ° С. У цьому місяці також випадає найбільша кількість опадів. У жовтні ще тримається температура близько 10 ° С, а в листопаді починає холоднішати до 5 ° С. Взимку середні показники термометра коливаються між 1-2 градусами тепла. Лютий – найменш дощовий місяць в році.

    Транспорт з аеропорту

    Міжнародний аеропорт Копенгагена «Каструп» (Kastrup) розташований в 8 кілометрах від міста. Дістатися звідти до центру можна кількома способами: на таксі, автобусі, метро або поїзді.

    Від аеропорту в центр (зупинка City Centre) курсує автобус № 5А. Він відправляється приблизно раз в 10-15 хвилин, а поїздка займає близько півгодини. Квитки можна придбати в автоматах в терміналі 3 або у водія.

    Поїзд ходить так само часто, як і автобус, але поїздка на ньому до центру займає менше часу. Потяги DSB доїжджають до Центрального залізничного вокзалу, розташованого практично в центрі міста. Залізнична станція розташована в терміналі 3. Квитки можна придбати в офісі DSB або автоматах у терміналі 3. У поїзді квитки не продаються.

    В кінці того ж терміналу 3 є і станція метро. Метрополітен працює цілодобово, поїзди відправляються з періодичністю 4-6 хвилин вдень і 15-20 хвилин вночі. Тривалість поїздки до центральної станції Ванлесе (Vanløse) – близько 15 хвилин.

    Фото Копенгагена

    Копенгаген

    Фото: Shutterstock

    Копенгаген достопримечательности

    Фото: Shutterstock

    Копенгаген фото

    Фото: Shutterstock

    Копенгаген: пам’ятки

    Незмінний символ Копенгагена – статуя Русалочки. Це пам’ятник одному з персонажів великого казкаря Ганса Християна Андерсена, який жив і творив у цьому місті.

    А ось про іншу цікаву пам’ятку Копенгагена, пов’язану з казками Андерсена, знає не так багато людей. Як відомо, письменник інтерпретував старовинну данську легенду про молоду селянку Агнету, яка полюбила водяного і пішла жити з ним під воду. У них народилися семеро синів. Одного разу Агнета почула дзвони з суші і затужила по дому. Водяний дозволив їй вийти на берег, але назад вона не повернулася. З того часу він і їх семеро синів чекають Агнету назад. А історія увічнена в вигляді підводної скульптури «Водяний і семеро синів» .

    Інший символ Копенгагена – гавань Нюхавн. Рід симпатичних різнокольорових будиночків – улюблене місце туристів. Колись в них жили моряки, а сьогодні тут безліч кафешок і пабів.

    Кращий вид на Копенгаген відкривається з міської Ратуші. Тут є оглядовий майданчик, розташований на висоті 105 метрів. Врахуйте, що добиратися до самого верху доведеться пішки, так як ліфта в будинку немає.

    У Ратуші, до речі, знаходиться астрономічний годинник Йенса Ольсена. Він моделює сонячну систему, показує час, дату і рух планет. Годинник складається з 15 448 деталей.

    Недалеко від пам’ятника Русалоньці знаходиться зіркоподібна фортеця Кастеллет. Це одна з небагатьох добре збережених будівель подібного типу в Європі. У Копенгагені фортеця не просто збереглася, а до сих пір діє. Тут є і комендант, і солдати.

    Поруч з фортецею, в парку Лангельньє, розташувалася одна з найкрасивіших міських визначних пам’яток – фонтан «Гефіон». Він дуже мальовничий ввечері, коли включається підсвічування.

    Ще одна прикраса Копенгагена – палац Амалиенборг – досьогодні є резиденцією королівської родини. Навколо однойменноїй площі в центрі комплексу розташовані чотири особняка, в два з яких – Крістіана VII і Крістіана VIII – можна зайти. Весь інтер’єр зберігся ще з другої половини 19 століття.

    Старовинні інтер’єри збереглися також в замку Розенборг, колишній резиденції датських королів, яка побудована в першій половині 16 століття. Навколо замку розкинувся прекрасний Королівський сад – найстаріший в Данії.

    А ще в Копенгагені є одна з найдовших пішохідних вулиць в Європі – вулиця Строгет. Її довжина – 1,5 кілометра. Уздовж вулиці розташувалися безліч ресторанів, кафе, магазинів і сувенірних крамниць. Тут вирує життя в будь-який час доби!

    Куди піти в Копенгагені

    В районі Кристиансхавн знаходиться «вільне місто» Христианія. Фактично це напівавтономний район зі своїми законами і частковим самоврядуванням. Тут постійно живе близько тисячі чоловік. Турист, потрапляючи в Христианию, опиняється ніби в іншому світі. У світі хіпі, який якимось чином вклинився в охайний і злегка манірний Копенгаген.

    Якщо ви в Копенгагені з дітьми, радимо відвідати Музей Андерсена. Музей, присвячений казкам, просто не може бути нудним, тому всі експонати тут інтерактивні і незвичайні: тут і галерея 3D-анімації, і відеоінсталяції за сюжетами улюблених казок письменника, кумедні карикатури і чудові картини.

    Подихати свіжим повітрям і отримати естетичну насолоду можна в парку Тіволі – одному з найстаріших в Європі. Тут варто не тільки погуляти, а й покататися на каруселях або оглядовому колесі. Особливо красиво парк виглядає ввечері, у вогнях.

    Одна з найбільших колекцій предметів мистецтва в Данії зберігається в будівлі гліптотеки Карлсберга. Її заснував син данського підприємця, який створив бренд Carlsberg, – Карл Якобсен. Тут можна ознайомитися з художніми творами всіх історичних епох – від античності до сучасності. В експозиції представлені навіть давньоєгипетські саркофаги.

    Кілька годин варто виділити і на відвідування Національної галереї, де також зібрано вражаючу кількість творів, включаючи полотна Рубенса, Хогарта, Рембрандта та інших видатних митців.

    Копенгаген: цікаві місця

    Експеріментаріум. Офіційно це Музей техніки і науки, а насправді – центр розваг або «лабораторія божевільного вченого»! Всі предмети в музеї можна помацати, вони «живі». Тут є зали «Ви і Я: людина з голови до ніг», «Енергія», також відкриті виставки, присвячені динозаврам, винаходам і воді.

    «Полярне коло». У Копенгагенському зоопарку можна подивитися на штучно створене «Полярне коло». Це шматочок Арктики в Данії. Створений він був спеціально для білих ведмедів, як ідеальне для них середовище проживання.

    Пляж Islands Brygge. Københavns Havnebade – мережа пляжів Копенгагена на міській набережній. Найпопулярнішим вважається Islands Brygge. Купальня з дерев’яними мостками та майданчиками – для прийняття сонячних ванн, пікніків, ігор з м’ячем – розташована на березі Ересуннскій протоки і вміщує в себе близько 600 чоловік. Якість води перевіряється щодня. Всього там п’ять басейнів, два з яких призначені для дітей; глибина басейну для малюків – усього 30 см.

    Музей рекордів Гіннесса. Роберт Лерой Ріплі, американський карикатурист, журналіст і антрополог-любитель, створив музей. Все життя він збирав речі оригінальні, здатні вразити. Він був в більш ніж 200 країнах і кожного разу привозив звідти незвичайну річ. Так зібралася колекція. Сьогодні в світі близько 30 музеїв під назвою «Хочете вірте – хочете ні». Крім такого музею, в Копенгагені є і Музей рекордів Гіннесса, який також пов’язаний з ім’ям Ріплі. Тут знаходяться інсталяції світових рекордів з Книги Гіннесса.

    Копенгагенський скейт-парк. Столиця Данії – місто велосипедистів. Але це – не єдиний популярний засіб пересування. Скейт-рух також дуже розвинений в Копенгагені. Саме тут побудували найбільший відкритий скейт-парк в Європі.

    Що привезти з Копенгагена

    Універсальний варіант сувеніра, яким можна порадувати друзів і близьких, повернувшись з подорожі, – це місцеві ласощі. Для Данії це фледеболлер – круглі цукерки, схожі на зефір в шоколадній глазурі. Популярні начинки – крем, мокко, полуниця і т.д. Також можна привезти з Копенгагена сир. У Данії популярні Данбі, Есром, Хаварті і блакитні сири.

    Данія – батьківщина конструктора LEGO . У цій країні можна знайти величезний вибір конструкторів, і це буде відмінним символічним і пам’ятним подарунком для дитини або  дорослого колекціонера.

    Ще один цікавий варіант – привезти з Копенгагена домовика Ніссе. Кажуть, цей персонаж скандинавського фольклору приносить в будинок благополуччя і безпеку. Фігурку можна знайти в будь-якому сувенірному магазинчику, особливою популярність Ніссе користуються перед Різдвом – як елемент святкового декору теж відмінно підійде.

    Популярні ресторани Копенгагена

    Grams Laekkerier (Halmtorvet 1). Популярний фастфуд-бар з європейською кухнею. З огляду на те, що Копенгаген – досить дороге місто, це місце може стати справжньою знахідкою. За 4-12 євро тут можна з’їсти сендвіч з різноманітними начинками і гарячий суп.

    Cafe Orstrup (Holbergsgade 22). Кафе з традиційною скандинавської кухнею. Тут можна знайти також вегетаріанські страви. Порції дуже великі – навіть тутешній сендвіч може зійти за повноцінний обід.

    Paludan’s Book Cafe (Fiolstraede 10). Ресторан-бібліотека. Тут подають страви скандинавської, італійської та інших європейських кухонь. Порції досить великі. Є також страви азіатської кухні.

    Pizzeria MaMeMi (Vesterbrogade 97). Ресторан знаходиться в великому торговому комплексі в Вестмаркт, а тримають його етнічні італійці. У меню всього п’ять видів піци, і всі вони досить незвичайні.

    Sporvejen (Graabroedretorv 17). У цьому закладі, стилізованому під вагон трамвая, подають величезні ситні бургери. Рекомендують запивати тутешнім смачним пивом.

    Карта Копенгагена