• 15 цікавих фактів про Мальту.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Мальту
  Місця
  Понеділок, 13 грудня 2021

  15 цікавих фактів про Мальту

  Ця маленька держава в Середземному морі об'єднує сім островів, п'ять з яких нежилі. Життя вирує навколо островів Мальта і Гоцо.
  1. Назва країни перекладається з грецької як “мед”. Тут живе ендемічний вид бджіл, унікальним медом яких славився острів.
  2. Гхар-Далам – “печера темряви” , найдавніша населена печера на Мальті.

   

  Фото: Shutterstock

  1. Араби управляли Мальтою не менше двох століть. Вплив їхнього панування простежується у мові, в якій багато характерних арабських елементів. У 1249 році імератор Священної Римської імперії Фрідріх II видав указ про вигнання мусульман, якщо ті не перейдуть у християнство. Мальта була частиною Священної римської імперії 72 роки.
  2. На острові Мальта розташовано сім святилищ-мегалітів. Усі вони охороняються ЮНЕСКО. До переліку охоронюваних пам’яток входять також підземний храм Гіпогей Хал Сафліені і Валетта – цитадель Мальтійського ордена.

   

  Фото: Shutterstock

  1. Мальта була колонією Великої Британії 150 років. У середземноморських бухтах базувався підводний британський флот.
  2. Під час Другої світової війни Мальту називали “Медсестрою Середземномор’я” , тому що сюди везли поранених солдатів. Мальта дуже постраждала від бомбардувань італійських і німецьких фашистів.
  3. У календарі країни всього 14 державних свят. Найшанованіший – День Перемоги, який тут відзначають 8 вересня. У цю дату святкують кілька значних подій – народження Богородиці, закінчення Великої Осади 1565 року і день військово-морського флоту.
  4. Мальта – одна з найменших і найменш густонаселених країн у світі. Валетта – найменша столиця в Європі і перше, збудоване за планом місто, стіни якого звели за 15 років.

   

  Фото: Shutterstock

  1. Тут знімалися голлівудські блокбастери – “Гладіатор”, “Троя”, а також деякі серії “Ігри престолів”.
  2. У острівній державі не існує податку на майно , так само, як у Дубаї, Бахрейні та Ізраїлі.
  3. На дорогах країни – лівосторонній рух : Мальта довго була британською колонією.
  4. Тут 365 церков – по одній на кожен день року. У країні також заборонені аборти.
  5. На Мальті немає лісів і річок. На жодному з семи островів. Типовий пейхаж пагорби не вище 300 м, м’який вапняк який у багатьох місцях борознять глибокі колії – так звані “сліди возових коліс”.

   

  Фото: Shutterstock

  1. На острові Мальта діє один з найстаріших університетів у світі . У 1592 році на ньому було встановлено знаменитий мальтійський хрест. Це єдиний університет у країні.
  2. Мальтійський хрест був запроваджений лицарями ордена Святого Іоанна в 1530 році.

   

  За матеріалами Thefactfile