• 15 цікавих фактів про Азербайджан.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Азербайджан
  Місця
  Понеділок, 20 грудня 2021

  15 цікавих фактів про Азербайджан

  Азія за географічним розташуванням, Європа за світоглядом. Азербайджан строкатий, колоритний, мегасучасний і привабливий.
  1. Азербайджан – перша мусульманська демократична держава. Азербайджанська Демократична Республіка була проголошена 28 травня 1918 року після припинення існування Закавказької Федерації.
  2. Близько 60% території Азербайджану становлять гори. Найвищою точкою республіки є гора Базардюзю заввишки 4466 м.
  3. Незважаючи на скромну площу – 86 600 км², в Азербайджані присутні одразу 9 з 11 наявних кліматичних зон . Середня температура липня в країні коливається від -1 ° С у високогірних районах до +28 ° С в низинних, а січня – від -22 ° С і +5 ° С відповідно.
  4. Виноробство – одна з головних промислових галузей країни. У 2016 році Азербайджан експортував вина на суму $ 3,5 млн.

  15 цікавих фактів про Азербайджан

  Фото: Shutterstock

  5. Азербайджан посідає друге місце у світі (після Ірану) за кількістю шиїтів. Цей напрямок ісламу тут сповідує 85% населення, решта 15% – суніти.

  6. У долині річки Араз міститься найдавніше у світі родовище солі. Його розробка почалася ще 5 тис. років тому.

  7. З 2017 року в Баку відбувається гран-прі Азербайджану з перегонів «Формули-1» . Траса завдовжки 6,003 км прокладена просто центральними вулицями міста з заїздом в історичний район.

  Фото: autosport.com.ru

  8. Фонд Нобелівських премій приблизно на 12% складається з коштів, виручених Альфредом Нобелем від операцій з бакинською нафтою.

  9. Середньорічна температура в Баку приблизно така сама, як і на всій планеті – 14,2 ° С .

  10. Національна валюта Азербайджану, манат, дуже схожа на євро . Місцеві банкноти мають аналогічні розміри, кольори і шрифти. Відмінною рисою є зображення на національну тематику.

  11. На території Азербайджану більше грязьових вулканів, ніж у будь-якій іншій країні світу, – понад 400. Коли вони вивергаються, полум’я досягає кілометра заввишки, а у сплячому стані вони пузиряться і виділяють шкідливі гази.

  12. У 2014 році на набережній Баку відкрили Музей килимів Азербайджану (був заснований у 1967 році). Його будівля має форму гігантського згорнутого килима, всередині якого можна побачити зразки різних періодів і технік. Усього в колекції близько 14 тис. виробів.

  Фото: vmdpni.ru

  13. В азербайджанській мові слова «хабар» і «повага» пишуться і вимовляються однаково. Це значною мірою характеризує місцевий менталітет: за будь-яку послугу тут заведено віддячити.

  14. На рубежі XIX-XX століть у країні було зафіксовано небувале зростання населення. За 60 років кількість жителів збільшилася більш ніж у 30 разів. Сьогодні в Азербайджані 10,3 млн жителів.

  15. Неподалік від Баку є гора Янардаг, назва якої перекладається з азербайджанської як «Палаюча гора». Один з її гребенів дійсно горить через природний газ, що виходить у цьому місці з-під землі.