• 15 цікавих фактів про Індію.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Індію
  Місця
  Неділя, 2 січня 2022

  15 цікавих фактів про Індію

  Упродовж усієї своєї історії Індія була центром торговельних маршрутів, славилася багатствами і високою культурою. В Індії зародилися індуїзм, буддизм, сикхізм і джайнізм.

  «Індія, колиска людської раси, місце народження людської мови, мати історії, бабуся легенди і прабабуся традицій. Найцінніші і найбільш повчальні уроки в історії людства цінуються тільки в Індії » (Марк Твен).

  1. Серед країн світу Індія посідає друге місце після США за кількістю носіїв англійської мови. В Індії нею розмовляють близько 125 млн людей, що становить лише 10% населення країни. Кількість індусів, які розмовляють англійською, постійно зростає.

  Фото: Shutterstock

  Река Ганг, Варанаси

  Фото: Shutterstock

  2. В Індії проживає найбільша кількість вегетаріанців у світі. Чи то через релігійні, чи то через особисті міркування, близько 40% індійців – вегетаріанці. В Індії найнижчий у світі показник споживання м’яса на душу населення.

  3. Доки алмази не були знайдені в Бразилії у XVIII столітті, Індія посідала перше місце у світі з видобутку і виробництва алмазів. Уперше алмази були виявлені в алювіальних відкладеннях в районах Guntur і Krishna в дельті річки Крішна.

  4. До 100 млн осіб відвідують Kumbh Mela Festival – збори паломників, які відбуваються що три роки. Це найбільше у світі зібрання людей в одному місці.

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  5. 13 з 20 найзабрудненіших міст світу містяться в Індії. Подихати повітрям у Мумбаї протягом одного дня рівносильно викурюванню 100 цигарок.

  Фото: Shutterstock

  На улице Дели

  Фото: Shutterstock

  6. Найбільша у світі сім’я жила в Індії: вона складалась з чоловіка, 39 його дружин і 94 дітей. 76-річний голова сім’ї Зіона Чана помер у червні 2021 року.

  7. Близько 70% усіх спецій світу родом з Індії.

  8. У Індії проживає 14 млн рабів, це найбільший показник серед усіх країн світу.

  9. Щоб заробити на Біг Мак, середній людині в Індії доведеться працювати майже 6 годин.

  10. Іудаїзм з’явився в Індії 2500 років тому. Відтоді місцеве населення ніколи не виявляло будь-яких ознак антисемітизму.

  11. Прогнозується, що до 2050 року Індія буде найбільш густонаселеною країною у світі. Кількість жителів на той час може становити 1,6 млрд осіб, що майже дорівнює населенню США і Китаю разом узятих.

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  12. Індійські домогосподарства володіють 11% золота світу. Це більше, ніж сумарні резерви США, МВФ, Швейцарії та Німеччини.

  13. 74% молодих індійців віддають перевагу шлюбу за домовленістю перед особистим вибором. Можливо тому лише 1 з 100 шлюбів в Індії закінчується розлученням. Це один з найнижчих показників у світі.

  14. Жителі Північного Сентинельського острова (North Sentinel Island), який формально належить Індії, – одні з останніх людей, чиє життя залишається незачепленим сучасною цивілізацією. Чужинців вони зустрічають пострілами з луків.

  15. Mawsynram, село в Мегхалая, – найвологіше населене місце в світі. На нього припадає найвищий показник середньої кількості опадів у світі.

  За матеріалами India Facts та ScoopWhoop