• 15 фактів про Люксембург.Вокруг Света. Украина
  15 фактів про Люксембург
  Місця
  Четвер, 6 січня 2022

  15 фактів про Люксембург

  Люксембург був названий на честь фортеці, побудованої саксонцями - Lucilinburhuc (маленька фортеця). Через століття маленька фортеця перетворилася на потужну з багатьох поглядів державу.

  1. Люксембург – друга найбагатша країна у світі. ВВП на душу населення становить $ 94 167. На першому місці Катар – з $ 146 012.

  2. У Люксембурзі найвища мінімальна зарплата серед країн ЄС з 1 січня 2021 року – 2140 євро на місяць.

  3. Люксембург – одна з найбезпечніших країн у світі. Згідно з опитуванням, проведеним ООН, шанс бути застреленим у Люксембурзі мінімальний серед усіх країн світу.

  4. Половина працюючих у Люксембурзі приїжджають на роботу з інших країн: 78 тис. з Франції і по 39 тис. з Бельгії та Німеччини.

  5. Ресторан з найбільшою у світі винною картою міститься у Люксембурзі. У Chiggeri в місті Люксембурзі вам доведеться вибирати із понад 2 200 різних вин.

  6. Люксембург – єдине Велике герцогство у світі. Після поразки Наполеона в 1815 році Віденський конгрес зробив Люксембург Великим герцогством під управлінням герцога або герцогині. Нинішній Великий герцог Анрі вступив на престол у жовтні 2000 року.

  7. Половина постійних жителів Люксембурга – іноземці. У країні проживають представники близько 170 різних національностей, але найбільше португальців.

  8. У Люксембурзі легальна евтаназія. У 2008 році Великий герцог відмовився підписувати законопроєкт про легалізацію евтаназії, що призвело до конституційної реформи. Тепер роль монарха обмежена церемоніальними функціями.

  9. Люксембург – одна з найменш заселених країн ЄС. За оцінками, на 2021 рік населення країни становило 620 тис. осіб, вона входить у 20-ку найменших країн світу.

  10. Місто Люксембург входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завдяки його фортечним спорудам і старим кварталам. У XVI-XVII століттях Люксембург був одним із найукріпленіших місць Європи. Стара частина міста зберегла своє первісне планування і громадські будівлі.

  11. Президент Європейської комісії  з 2014 по 2019 роки Жан-Клод Юнкер – люксембуржець.

  12. Майже всі люксембуржці поліглоти. Національна мова Люксембургу – Lëtzebeurgesch, або люксембурзький (франконський діалект німецької). У засобах масової інформації та в побуті використовуються люксембурзька, німецька, англійська, французька та португальська; у державних установах – люксембурзька, німецька та французька. Парламент Люксембургу працює люксембурзькою, а закони пишуться французькою мовою.

  13. У Люксембурзі найвищий рівень керування автомобілями – 647 автомобілів на 1 тис. осіб населення. У 2014 році найбільш продаваним брендом у країні був Volkswagon.

  14. Люксембург є одним з найбільших у світі фінансових і бізнес-центрів. Тут міститься штаб-квартира Європейського інвестиційного банку, також у країні працюють 150 інших банків. Після скандалу з викриттям ухилянням від податків 350 найбільших світових компаній, які користувалися сприятливим податковим законодавством Люксембургу, йде процес реформування законодавства.

  15. Люксембуржці люблять голосувати. Явка на останніх виборах у 2019 році становила 84.1% (це були вибори депутатів від Люксембургу до Європарламенту).

  За матеріалами Expatica