• 20 цікавих фактів про Мексику.Вокруг Света. Украина
  20 цікавих фактів про Мексику
  Місця
  Середа, 8 грудня 2021

  20 цікавих фактів про Мексику

  Ця країна у Північній Америці подарувала світові текілу, шоколад, кукурудзу, перець чилі і нескінченні серіали. А ще тут винайшли кольоровий телевізор, оральні контрацептиви, жувальну гумку та незмивне чорнило.

  Сучасні мексиканці є унікальною сумішшю нащадків багатьох цивілізацій: ольмеків, запотеків, тольтеків, майя, ацтеків, інків, французів, іспанців і африканців.

  Згідно з даними 2020 року, Мексика, в якій проживає 127,6 млн осіб, посідає 10 місце у списку найбільш густонаселених країн.

  А чим ще особлива Мексика?

  1. Не всі знають, що офіційна назва країни – Сполучені Мексиканські Штати: Estados Unidos Mexicanos. Мексика складається з 31 штату і столиці Мехіко.

  2. Столиця країни Мехіко з населенням понад 21 мільйон осіб є найбільшим іспаномовних містом планети. Мехіко стоїть на руїнах великого міста ацтеків – Теночтітлан (Tenochtitlán).

  3. У Мехіко можна відвідати 10 археологічних парків: такої їх кількості немає в жодному столичному місті світу. Один з них розкинувся навколо піраміди ацтеків XIV століття.

  Мексика стена

  Фото: AFP via Getty Images

  4. Кордон між Мексикою та США – другий за довжиною у світі (після кордону між США і Канадою). Його довжина становить 3201 км. Цю межу перетинають найбільше у світі. Легально її перетинають 350 млн осіб і близько 5 млн автомобілів за рік. Нелегально – близько 0,5 млн осіб. Американо-мексиканська стіна заввишки 4-5 метрів перекриває приблизно третину должини кордону.

  5. У Мексиці святкують унікальне свято: День мертвих. Він припадає на початок листопада. Мексиканці вірять, що на  це свято душі померлих родичів повертаються додому. З нагоди урочистості проходить карнавал, учасники якого прикрашають усе навколо тематичною атрибутикою і розмальовують обличчя черепами.

  Фото: Depositphotos

  6. Мексика розташована у «Вогненному кільці» – одній з найсильніших зон землетрусів і вулканів на Землі. До слова, в мексиканському місті Пуебла міститься найменший у світі вулкан: Куескомате. Його висота – 13 метрів. Цей мініатюрний вулкан неактивний.

  7. На півострові Юкатан, на місці, де впав 65 млн років тому метеорит, через який вимерли динозаври, розташоване місто Чиксулуб. Від удару метеорита утворився кратер діаметром 180 кілометрів.

  8. В улюбленого мексиканцями традиційного супу посол (позолочений) – жахлива історія. До завоювання Мексики колоністами її племена готували цей ритуальний суп з людського м’яса. Після приходу іспанців корінне населення відмовилося від канібалізму. А в рецепт традиційного супу відтоді входить свинина або курка.

  9. Після перемоги Ернана Кортеса над ацтеками Мексика була названа Новою Іспанією. Країна носила це ім’я аж до 1821 року. Мексика перебувала під владою колоністів близько 300 років. Боротьбу за незалежність країни очолив священик на ім’я Отець Ідальго, якого вважають батьком сучасної Мексики.

  Фото: Depositphotos

  10. Своєю появою текіла – алкогольний символ Мексики – завдячує конкістадорам. Назву цей міцний напій із соку блакитної агави отримав на честь іспанського поселення Текіла, заснованого капітаном Христофором де Оката в 1530 році. Текілу виробляють лише в Мексиці. І тільки на території 5 штатів: Халіско, Гуанахуато, Мічоакан, Наяріт і Тамауліапс.

  11. В 1838 році мексиканський генерал Антоніо Лопес де Санта-Анна втратив унаслідок поранення кістку. Він наказав поховати втрачену частину ноги з усіма почестями, належними йому за статусом.

  12. Найбільшою пірамідою у світі є Велика піраміда Чолули (або Чолула). Вона ж вважається найбільшою пам’яткою з коли-небудь побудованих у світі. Її висота від основи становить 66 метрів. Розмір основи – 450 х 450 м. А от піраміду Чичен-Іцу назвали одним з нових Семи чудес світу.

  13. Порода собак чихуахуа названа так на честь штату Чіуауа. Її вперше відкрили саме в цьому штаті в середині XIX століття.

  14. У Мексиці художники можуть сплачувати податки своїми творами.

  15. У Мексиці міститься другий у світі за довжиною бар’єрний риф – після Великого бар’єрного рифа. Мезоамериканський Бар’єрний риф, або Великий риф майя, тягнеться більш ніж на 1126 км, захопивши також узбережжя Белізу, Гватемали і Гондурасу.

  16. У 2000 році мешканка мексиканського села самостійно зробила собі кесарів розтин, оскільки акушерок в окрузі не було. І мати, і дитина в результаті операції вижили.

  17. Подейкують, що мексиканські наркокартелі заробляють понад $ 150 млн на рік на вирощуванні та продажу авокадо.

  18. Щомісяця мексиканці, які проживають у США, відправляють своїм родичам у Мексику близько двох мільярдів доларів. Ці надходження становлять близько трьох відсотків мексиканської економіки.

  19. Більш як 77 відсотків кактусів, що ростуть у Мексиці, – ендеміки. Це означає, що таких більше не знайти  в жодному іншому регіоні нашої планети.

  20. До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО увійшли 35 об’єктів Мексики (зокрема 27 культурних, 6 природних та два мішаних). Це більше, ніж у будь-якій іншій країні світу.