1. Є два різні визначення Північного полюса (North Pole). Геомагнітний Північний полюс постійно рухається і залежить від магнітного поля Землі. А географічний часто називають Вершиною світу. Він є самою північною точкою Землі і міститься прямо навпроти Південного полюса. Тут зустрічаються всі меридіани.
2. Геомагнітний Північний полюс розташований за декілька сотень кілометрів на південь від географічного. Компаси вказують на геомагнітний полюс, який може переміщатися на відстань до 80 км щороку.
3. Якщо ви стоїте на Північному полюсі, то хоч би куди ви йшли, ви будете йти на південь.
4. На Північному полюсі, як і всюди на нашій планеті, є сезони. Найвища температура тут у липні – 0 °С. Температура взимку опускається до -42 °C. Але це не найхолодніше місце в світі. Наприклад, середня температура на Південному полюсі взимку становить -60°C.
5. На Північному полюсі протягом шести місяців постійно темно, інші півроку постійно світло.
6. На відміну від Південного полюса, який міститься на континенті Антарктида, під Північним немає землі. Під ним міститься шар льоду Північного Льодовитого океану, що збільшується протягом холодних місяців і тане (до половини зимового розміру) в теплу пору.
7. Чи чули ви про «єдинорогів моря»? Йдеться про нарвалів (narwhales або narwhals), середніх за розміром китів з іклом завдовжки від 1,5 м до 3,1 м. Ці майже міфічні морські ссавці живуть у водах навколо Північного полярного кола.
8. За Полярним колом (Arctic Circle) немає пінгвінів. Вони живуть на Південному полюсі. Але тут мешкають кайра і тупики (птахи, схожі на пінгвінів).
9. Глобальне потепління створює великі проблеми на Північному полюсі. Крижані шапки тануть, рівень моря піднімається, що ставить під загрозу виживання білих ведмедів та інших диких тварин цих місць.
10. Незважаючи на суворі умови, в північних районах Канади і на Алясці живуть корінні племена інуїтів.
11. 30% світових невикористаних запасів нафти містяться в межах Північного полярного кола. На території полярного кола претендують Росія, Канада, Норвегія, Данія (через Гренландію) і Сполучені Штати (через Аляску). Кожна країна має право розвідувати потенційні запаси нафти в межах 320 км від їхніх берегових ліній, але в 2007 році російський підводний човен встановив прапор країни на дні Північного Льодовитого океану, намагаючись застовпити регіон і його природні ресурси. Ця претензія була відхилена ООН.
12. Щороку на Північному полюсі проходить марафон (North Pole Marathon), який ще називають Найпрохолодніший/найкласніший (Гра слів в англійській мові . – Прим. Ред. ) марафон (World’s Coolest Marathon). Люди з різних країн світу при температурі -30 °С біжать 42 км по плаваючому шельфу арктичних льодів.
За матеріалами Today и Pure Travel