Шляхом продажу нерухомості за символічну ціну влада деяких міст Європи (і не тільки) намагається підвищити добробут своїх поселень. Але при покупці ви повинні погодитися на умови, які пропонують продавці.
Раппоттенштейн (Австрія)
У 2009 році влада австрійського села Раппоттенштейн, розташованого поблизу чеського кордону, зробила незвичайний крок для збільшення чисельності населення: всім охочим надавалася можливість за 1 євро придбати земельну ділянку розміром 800 або 900 м 2.
Однак діяли такі умови: сімейні пари або одинаки, які отримали землю, мусили завести хоча б одну дитину протягом найближчих десяти років, а протягом трьох років звести на ділянці будинок. Якщо ж ці умови будуть порушені, новоявлені землевласники повинні сплатити штраф у розмірі 12 тис. євро.
Шан-дю-Буль (Франція)
У французькому містечку Шан-дю-Буль у департаменті Кальвадос пропонували обзавестися земельною ділянкою для зведення будинку всього за 1 євро за 1 м 2 (розміри виділених наділів – близько 1000 м 2 ) . Метою акції є саме збільшення кількості жителів цього населеного пункту. Станом на 2010 рік їх було менше 400, і більшість з них англійці.
Однак пропозиція дійсна тільки для покупців з «серйозними намірами» – тих, хто вирішить влаштуватися тут на постійне проживання і зможе вкластися у зведення будинку. Національність і громадянство здобувача значення не мають, важливіше, щоб у сім’ї були діти.
Кобрідж (Англія)
Влада міста Кобрідж у графстві Стаффордшир намагається дати друге життя покинутим будинкам і оновити місто. У місті є кілька десятків будинків за ціною 1 євро.
Однак ця символічна ціна вважається початковим капіталовкладенням у майбутній будинок, оскільки нерухомість продають за умови подальшої виплати в розмірі 30 тис. фунтів стерлінгів. У цю суму входить ремонт або відновлення будинку. Або ж треба підтвердження, що у нового власника є заощадження для відновлення будинку. Протягом п’яти років нерухомість не буде продана.
Ліверпуль (Англія)
Ліверпульський район Енфілд вважається занепадницьким, хоча саме тут міститься однойменний домашній стадіон легендарного футбольного клубу «Ліверпуль». Будинки тут і так продаються за безцінь, а за спеціальною пропозицією від муніципалітету двоповерховий будиночок коштуватиме всього 1 євро.
Мета такої програми – перетворення старого житла на гарні будинки. Перед продажем міська влада виконає всю найскладнішу роботу для відновлення будинків. Щоправда, треба бути підданим Великої Британії і жити і працювати в Ліверпулі.
Каррега-Лігуре (Італія)
Ця комуна в Італії перебуває в регіоні П’ємонт, у провінції Алессандрія. Виставлені на продаж будинки розташовані в оточенні п’яти долин, які давно облюбували монахи. Влада Каррега-Лігуре запустила цей проект, щоб протистояти знелюдненню селища, де у 13 районах проживають усього 98 осіб – це однк з найменш населених селищ Італії на висоті 950 м над рівнем моря. Ці місця славляться чудовою екологією.
Житло необхідно буде відновити, використовуючи тільки екологічно чисті матеріали. Також нові господарі повинні зберегти автентичність зовнішнього вигляду будівель, щоб стиль будинку зовні повністю відповідав попередній будівлі.
Ганджі, Сицилія (Італія)
У цьому італійському селі можна обзавестися житлом за символічну ціну. Пов’язано це з тим, що майже всі жителі намагаються перебратися у великі міста в пошуках роботи і можливостей. Влада комуни виставила на аукціон 20 будинків по 1 євро, щоб збільшити населення і вдихнути нове життя у Ганджі.
Але слід мати на увазі, що стан виставлених на продаж будинків вельми плачевний і нерухомість доведеться відновлювати за рахунок власних коштів. Оформлення покупки будь-якої нерухомості на Сицилії коштує 6000 євро, також при покупці будиночка у Ганджі майбутній власник зобов’язується протягом п’яти років зробити ремонт.
Острів Піткерн (Велика Британія)
Крихітний острів у Тихому океані (заморська територія Великої Британії) настільки прагне збільшити чисельність свого населення, що пропонує безкоштовну землю всім охочим. У 2015-му тут навіть легалізували гомосексуальні шлюби. Населення Піткерну скорочувалося з пікового рівня 200 осіб у 1930-х роках до сьогоднішнього показника в 56 резидентів.
Людина, яка схоче оселитися на острові, має бути незалежною і, можливо, займатися власним бізнесом, оскільки роботу там знайти складно. Проте, уряд готовий забезпечити зацікавлені сторони безкоштовною землею для зведення будинку, який треба збудувати за власний рахунок. Також необхідно довести свою платоспроможність, надавши банківські виписки про наявність щонайменше 30 тис. новозеландських доларів. За попередніми підрахунками, будівництво і меблювання будинку в 160 квадратів обходиться на острові приблизно в 150 тис. новозеландських доларів. Ще варто враховувати, що острів Піткерн є одним з найбільш важкодоступних місць у світі.
Рубе (Франція)
У невеликому селі на кордоні з Бельгією будинки продаються за символічну ціну 1 євро. Мета програми – вдихнути нове життя в район. От тільки будівля буде у жалюгідному стані. Реконструкцію проводити треба за власний кошт, а продавати будинок не можна протягом п’яти років.
Західне узбережжя Хоккайдо (Японія)
Фото: ShutterstockУсім відомо, що Японія перенаселена, а й тут молодь стікається у мегаполіси, залишаючи віддалені регіони практично порожніми. На західному узбережжі Хоккайдо влада вимушено роздає ділянки землі безкоштовно. Є лише одна умова: треба побудувати за три роки свій будинок і офіційно оселитися в ньому.
Сардинія (Італія)
Купити будинок на італійському острові Сардинія всього за 1 євро пропонує влада міста Оллолаї і комуни Нульві. Єдина вимога до покупця – повний ремонт будівлі протягом року після укладення угоди. А це обійдеться в суму не менше 20 тис. євро.
За матеріалом BIGpicture.