• Топ-10 найтолерантніших країн світу.Вокруг Света. Украина
  Топ-10 найтолерантніших країн світу
  Місця
  Вівторок, 16 листопада 2021

  Топ-10 найтолерантніших країн світу

  16 листопада - Міжнародний день толерантності. Ми дізналися, де живуть найліберальніші люди.

  16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості і Програму дій. Відтоді у цей день відзначають Міжнародний день толерантності (терпимості).

  Декларація проголошує, що всі люди різні за своєю природою, але рівні у своїй гідності та правах. І терпимість означає прийняття багатого розмаїття культур світу і форм самовираження індивідуумів.

  Необхідність у такому святі виникла через зростаючий екстремізм та розширення конфліктів, в основі яких нехтування людським життям. Мета ЮНЕСКО і ООН – закликати до взаємоповаги представників різних культур, а також нагадати про важливість шанобливого ставлення до способів прояву індивідуальності кожної людини.

  Британське видання Business Insider склало список найтолерантніших країн світу у 2017 році. Ось як виглядає десятка лідерів:

  1. Ісландія
  2. Фінляндія
  3. Швеція
  4. Норвегія
  5. Нова Зеландія
  6. Словенія
  7. Швейцарія
  8. Данія
  9. Ірландія
  10. Велика Британія

  Також раз на два роки 16 листопада ЮНЕСКО присуджує премію за заохочення терпимості і ненасильства. Її володарем можуть стати як установи або організації, так і окремі особи, які зробили особливий внесок у поширення ідеї толерантності.

  За матеріалами calend.ru и Business Insider.