• Найдовша гіпсова печера у світі міститься в Україні.Вокруг Света. Украина
  Найдовша гіпсова печера у світі міститься в Україні
  Місця
  Вівторок, 23 листопада 2021

  Найдовша гіпсова печера у світі міститься в Україні

  Печера Оптимістична в Тернопільській області вражає розмірами і красою. Особливу чарівність цьому місцю надають гіпсові кристали, які формувалися тут протягом багатьох тисячоліть.

  Настільки незвичайну назву печері дали її першовідкривачі в 1966 році. Свій вибір спелеологи пояснювали тим, що, досліджуючи печеру, відчували великий оптимізм з приводу її розмірів. Оптимістична розташована на Поділлі, неподалік села Королівка Борщівського району. При довжині 216 км печера йде на глибину до 20 м. Розмірами вона поступається лише вапняковій Мамонтовій печері в США. Крім того, Оптимістична визнана найдовшою серед печер Євразії та 5-ю за довжиною у світі. Ця печера просто не могла не потрапити в книгу рекордів Гіннесса.

  Фото: Оpogode.UA

  Фото: Оpogode.UA

  Усередині Оптимістичної безліч ходів різних за формою і розміром, гротів і галерей. На склепіннях печери гіпс має темно-бурий колір, знизу – жовтувато-сірий. До виникнення печери призвело розчинення тутешніх гіпсів підземними водами. Саме тому на дні печери сьогодні можна бачити гіпсові брили і глину. У низинах Оптимістичної є гарні підземні озера, розміром 10-15 м 2 . Цікаво, що в печері цілий рік утримується постійна температура – 9,5-10,5С 0 .

  Фото: Shutterstock

  Особливу чарівність цьому місцю надають гіпсові кристали, які формувалися тут протягом багатьох тисячоліть. Кристали розташовані химерним чином залежно від свого місця в печері – десь вони повністю вкривають стіни, а десь зустрічаються у вигляді великих яскраво-білих або прозорих «коралів». Це надзвичайне видовище вабить як фахівців, так і туристів. З моменту відкриття печеру вивчали понад 200 масштабних експедицій. Крім того, Оптимістична печера вважається однією з найбезпечніших на планеті, тому вона надзвичайно  популярна серед любителів підземель.

  За матеріалами Оpogode.UA