• Археологи пояснили призначення підземного тунелю під пірамідою Місяця в Мексиці.Вокруг Света. Украина
  Археологи пояснили призначення підземного тунелю під пірамідою Місяця в Мексиці
  Наука
  Понеділок, 29 листопада 2021

  Археологи пояснили призначення підземного тунелю під пірамідою Місяця в Мексиці

  Таємний тунель і підземна кімната були дорогою в загробний світ.

  Археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики виявили тунель і підземну палату під стародавньою пірамідою в Теотіуакані за допомогою методу електротомографії. Вчені вважають, що це був прохід у загробний світ тольтеків, і сподіваються виявити в таємній кімнаті безліч деформованих черепів людей, принесених у жертву владиці Мітклана.

  Піраміда Місяця у стародавньому місті Теотіуакан – друга за величиною піраміда Мексики (після піраміди Сонця), яка, як вважають вчені, існувала ще до 200 р. нашої ери. Саме місто було збудоване тольтеками ще в 100 році до н.е., набагато раніше, ніж тут з’явилися ацтеки.

  “Під час попередніх розкопок ми виявили скелети людей з деформованими черепами (так само, як робили майя) і дуже багато  предметів і зеленого каменю – намист, антропоморфних чисел, викладених мозаїкою, – каже Вероніка Ортега, керівник археологічної групи. – Не важко припустити, що щось подібне міститься в палаті під землею “.

  Тунель розташований на глибині восьми метрів і йде на південь. Однак вчені припускають, що існує й інший, східний прохід, який, можливо, обрушився з часом.

  Вчені сподіваються, що розкопки похоронної палати, розміри якої близько 15 кв. метрів, дозволять встановити зв’язки Теотіуакана і тольтекської культури з іншими народами Мезоамерики .

  За матеріалами Daily Mail