• У Словаччині знайшли рідкісну зброю бронзової доби.Вокруг Света. Украина
  У Словаччині знайшли рідкісну зброю бронзової доби
  Наука
  Середа, 26 січня 2022

  У Словаччині знайшли рідкісну зброю бронзової доби

  Нещодавно виявлений бронзовий клинок є четвертою такою знахідкою, виявленою на берегах річки Ваг у Трнавському краї Словаччини з 2002 року.

  Місцевий житель під час свого вихідного дня відпочивав біля річки Ваг неподалік міста Глоговець та виявив дещо цікаве. Тільки коли він повернувся додому, то зрозумів, що його знахідка є археологічним артефактом. Після чого чоловік вирушив до найближчого музею.

  Виявилось, що він знайшов короткий меч або довгий кинджал. Довжина леза знайденої зброї склала майже 26 см, а вага близько 150 грамів. Руків’я зброї було створено з якогось органічного матеріалу та не збереглося. Залишилися лише сліди заклепок.

  Потенційний зв’язок між двома видами зброї

  Подібні короткі мечі знаходили в басейні Дунаю від південної Німеччини до сербської провінції Воєводіна.

  Вони є типовими для культури курганних поховань, яка почала домінувати в центральному регіоні Європи в XVI столітті до н.е. Тобто десь під час Середньої бронзової доби.

  Раніше подібний меч було знайдено у селі Вчелинце неподалік міста Рімавська Собота серед інших об’єктів з бронзи.

  Довгі кинджали з Ранньої та Середньої бронзової доби часто знаходили в багатих гробницях серед інших похоронних речей. Також їх неодноразово виявляли у річках. Меч, знайдений у річці Ваг, можливо впав у воду під час проведення релігійного ритуалу. Але його могли й просто загубити, переходячи річку вбрід.

  Наприкінці Ранньої бронзової доби перші металеві мечі почали з’являтися в Центральній Європі як окремий винахід. Швидше за все, їх створили на основі довгих бронзових кинджалів. Меч із річки Ваг може бути дуже цікавою проміжною ланкою між цими двома видами зброї.

  Інші знахідки у річці Ваг

  Меч став четвертою знахідкою у річці Ваг Трнавського краю з 2002 року.

  Біля річки Ваг люди також знаходили бронзовий клинок від кинджала Ранньої бронзової доби, залізні наполовину закінчені речі, датовані періодом з II століття до н.е. по ІІ століття н.е. та фрагмент млинового жорна.

   

  За матеріалами Slovak Spectator