• Вчені показали, як насправді виглядала Нефертіті.Вокруг Света. Украина
  Вчені показали, як насправді виглядала Нефертіті
  Наука
  Неділя, 12 грудня 2021

  Вчені показали, як насправді виглядала Нефертіті

  Світлошкірий вигляд цариці Стародавнього Єгипту викликав бурхливі дискусії.

  Британські вчені у 2018 році реконструювали за допомогою 3D-технології обличчя Нефертіті, яка, за припущенням, є матір’ю Тутанхамона . На створення погруддя давньоєгипетської цариці пішло 500 годин, прикраси були виготовлені вручну ювелірами Дому Діор.

  Модель нагадує скульптурні зображення, зроблені ще за життя цариці, проте колір шкіри викликав неоднозначну реакцію у британців.

  3D-реконструкцію бюста давньоєгипетської цариці створила палеохудожниця Елізабет Дейнес на підставі цифрового скану обличчя 3400-річної мумії. Результат її роботи дозволив вченим стверджувати, що мумія KV35YL або “Юна леді”, а також (згідно з тестами ДНК) біологічна мати Тутанхамона – це і є Нефертіті.

  Дозвіл відсканувати мумію було видано Брістольському університету міністерством старожитностей Єгипту.

  Нефертіті, яка правила Єгиптом 3300 років тому з 1353 по 1336 рік до н. е., вважалася матір’ю або мачухою юного фараона Тутанхамона. Повне ім’я цариці – Нефер-Нефером-Атон Нефертіті, означало «Прекрасна краса Атона, красуня прийшла». Її незвичайна краса була відзначена навіть сучасниками. Чи, можливо, вони лестили?

  Модель, представлена ​​на суд громадськості, викликала бурхливу реакцію. Більшість людей поставили під сумнів колір шкіри, вважаючи що в дійсності Нефертіті була більш смаглявою.

  “Нефертіті не могла бути схожою на цю потворну білу леді!” – написала художниця Акіла Хагс.

  “Коли історію вивчають білі люди, все, що вони досліджують, втрачає своє темне єство”, – іронічно парирував шоумен Джон Огей.

  Однак інші припустили, що стародавні єгиптяни були тісно пов’язані з європейцями, а отже, могли мати світлу шкіру. Тести ДНК показали, що стародавні єгиптяни мали як золотисто-коричневу, так і червону,  навіть чорну шкіру.

  Фото: Shutterstock

  “Якщо порівнювати мою реконструкцію з відомим бюстом Нефертіті в Берліні, вони – неймовірно схожі”, – прокоментувала свою роботу художниця Елізабет Дейнес.

  “Нефертіті запам’яталася як одна з найвродливіших жінок в історії, однак її досягнення набагато глибші і не обмежуються кольором шкіри. Вона керувала Єгиптом протягом одного з найбільш процвітаючих періодів. Але, як це траплялося з багатьма видатними жінками в історії, її заслуги тривалий час залишалися в тіні “, – сказав доктор Джош Гейтс з Брістоля, який вважає, що саме таким і було справжнє обличчя Нефертіті.

  Нагадаємо, що генетики з Лондонського музею природної історії реконструювали зовнішність першого британця. Він виявився чорношкірим і блакитнооким.

  За матеріалами Daily Mail