• Сумна статистика концтаборів.Вокруг Света. Украина
  Сумна статистика концтаборів
  Люди
  Неділя, 11 квітня 2021

  Сумна статистика концтаборів

  З 18 мільйонів в'язнів 11 мільйонів були знищені у 14 тисячах пунктах смерті - таборах, в'язницях, гетто.

  11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

  Перший концтабір у Німеччині був створений поблизу Дахау в березні 1933 року. До початку Другої світової війни в тюрмах і концтаборах Німеччини перебувало 300 тисяч німецьких, австрійських і чеських антифашистів. У наступні роки гітлерівська Німеччина на території окупованих нею європейських країн створила гігантську мережу концентраційних таборів, перетворених на місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей.

  Серед всесвітньо відомих нацистських концтаборів, у яких утримувалися і гинули десятки і сотні тисяч в’язнів: Освенцим – 4 мільйони в’язнів, Майданек – 1,38 мільйона, Маутхаузен – 122 тисячі, Заксенхаузен – 100 тисяч, Равенсбрюк – 92,7 тисячі, Треблінка – 80 тисяч, Штуттгоф – 80 тисяч. Кількість дітей до 14 років у цих таборах становила 12-15%. Десятки тисяч жертв налічували концентраційні табори на території СРСР – Саласпілс, Алітус, 9-й форт Каунаса, Озаричі.

  З 18 мільйонів в’язнів 11 мільйонів були знищені у 14 тисячах пунктах смерті – таборах, в’язницях, гетто. Проєктна потужність знищення тільки концентраційного табору Освенцим становила до 30 тисяч осіб на день.

  Одним з найбільших нацистських концентраційних таборів був Бухенвальд, який почав функціонувати 19 липня 1937 року поблизу міста Веймара (Німеччина). До 1945 року він мав 66 філій і зовнішніх робочих команд. Найбільші: “Дора” (поблизу міста Нордхаузен, Німеччина), “Лаура” (поблизу міста Заальфельд, Німеччина) і “Ордруф” (в Тюрінгії, Німеччина), де монтувалися літаки-снаряди ФАУ. За час існування табору (1937-1945) близько 239 тисяч осіб були в’язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, – представники багатьох інших національностей. У таборі над в’язнями проводили злочинні медичні експерименти, в’язнів експлуатували власники великих промислових фірм. У Бухенвальді було знищено понад 56 тисяч осіб 18 національностей, зокрема 19 тисяч радянських військовополонених.