• 15 цікавих фактів про Естонію.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Естонію
  Подорожі
  П'ятниця, 14 січня 2022

  15 цікавих фактів про Естонію

  Естонці здобули незалежність, співаючи патріотичні пісні та гімни, а також зробили вирішальний внесок у винахід Skype.

  1. В Естонії переважає жіноче населення. На кожні 100 жінок в Естонії припадає 84 чоловіки – тільки на Північних Маріанських островах (територія США в Тихому океані) з населенням близько 50 тис. осіб частка чоловіків менша, ніж в Естонії. Естонські жінки живуть на 10 років довше, що можливо є однією з причин перекосу.

  2. У Естонії частка олімпійських медалей на мільйон жителів досить висока. Крім результатів ігор в Ріо Естонія завоювала 25,5 медалей на мільйон жителів, що є восьмим результатом у світі .

  3. Естонія – одна з найменш населених країн Європи. Щільність населення в країні 28,4 людини на квадратний кілометр. Лише у Фінляндії, Швеції, Норвегії та Росії цей показник ще менше.

  4. Серед країн – членів ЄС Естонія має найменше населення – 1,3 млн жителів. Щороку Естонія приймає більше туристів, ніж населення країни.

  фото: shutterstock.com

  Деревянные куклы – самый популярный сувенир и символ культуры страны

  фото: shutterstock.com

  5. Для жителів Таллінна громадський транспорт повністю безкоштовний.

  6. Події, які привели до відновлення незалежності Естонії, зазвичай називають Співочою революцією. Термін був запроваджений після серії масових демонстрацій, під час яких естонці співали заборонені національні пісні і патріотичні гімни.

  7. Вирішальне значення у винаході Skype відіграла група естонців. Сьогодні 44% співробітників компанії Skype працюють у Таллінні і Тарту.

  8. Таллінн іноді називають Силіконовою долиною Європи , тут найбільша на континенті кількість стартапів на душу населення.

  9. Естонія має один з найвищих у світі показників рівня грамотності серед дорослого населення – 99,8%, за даними ЮНЕСКО. Вище тільки у Латвії і, несподівано !, у Північній Кореї.

  10. Населення країни скорочується. Якщо у 1989 році в країні проживало 1, 566 млн осіб, то сьогодні 1, 331 млн.

  11. 52% країни займають ліси , що робить Естонію однією з найзеленіших країн Європи. І ця цифра зростає.

  фото: shutterstock.com

  Хвойный лес на острове Хийумаа

  фото: shutterstock.com

  12. Естонія стала першою країною ув світі, яка впровадила голосування онлайн. Це сталося ще в 2005 році.

  13. Естонія – найменш релігійна країна у світі. Згідно з Gallup Poll, лиш 16% респондентів заявили, що релігія є важливою частиною їхнього життя, порівняно з 27% британців, 65 % американців і 100% жителів Бангладеш та Індонезії.

  14. Дерев’яна церква святої Магдалени (Ruhnu), побудована в 1644 році, – найстаріша збережена дерев’яна будівля у країні.

  www.7is7.com

  Церковь Рухну

  www.7is7.com

  15. Естонський національний епос називається Kalevipoeg. Це історії про велетня, який кидається каменями і розмовляє з їжачками.

  За матеріалами The Telegraph