• Безвіз з Колумбією: чи потрібна все-таки українцям віза.Вокруг Света. Украина
  Безвіз з Колумбією: чи потрібна все-таки українцям віза
  Подорожі
  Неділя, 24 січня 2021

  Безвіз з Колумбією: чи потрібна все-таки українцям віза

  Після підписання угоди про безвіз потрібен деякий час, щоб угода набула чинності. Але українці вже можуть подорожувати до Колумбії без візи.

  У вересні 2019 року низка ЗМІ, зокрема й «Навколо світу. Україна», поширили інформацію про те, що Україна уклала безвіз з Колумбією .

  Про це повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко. У вівторок, 24 вересня, він підписав відповідну угоду з колумбійським главою МЗС Карлосом Холмсом Трухіо.

  За умовами угоди, громадяни обох країн мали отримати можливість перебувати на території іншої держави без оформлення віз терміном до 90 днів протягом 180 днів.

  Однак українські мандрівники, які вирушали у Колумбію , зіткнулися з тим, що безвіз не працює. Зокрема, пост такого змісту 23 січня 2020 року опублікувала у себе на сторінці Поліна Толмачова.

  Щоб прояснити ситуацію, ми звернулися до інформації, опублікованої на сайті Міністерства закордонних справ України . Дійсно, згідно з офіційними даними, угода про безвіз з Колумбією була підписана. Однак до початку пандемії вона не набула чинності.

  Угода про безвіз між Україною та Колумбією набула чинності тільки у вересні 2020 року, і таким чином Колумбія стала 20-ю країною Латинської Америки, куди українці можуть подорожувати без віз, з єдиною умовою: перебування терміном до 90 днів, так само, як у Європі.

  Нагадаємо, що з 2021 року почала діяти нова Європейська інформаційна система авторизації подорожей (ETIAS) . Місія України в Європейському союзі опублікувала роз’яснення про безвізові поїздки в ЄС, а «Навколо світу. Україна» представив їх у вигляді п’яти фактів.