• ТОП-5 гірськолижних курортів Польщі.Вокруг Света. Украина
  ТОП-5 гірськолижних курортів Польщі
  Подорожі
  Вівторок, 2 листопада 2021

  ТОП-5 гірськолижних курортів Польщі

  "Поїхали!" - наполегливо шепочуть початківцям і досвідченим гірськолижникам снігові схили Польщі.

  Ми знайшли одразу п’ять причин для того, щоб вирушити “вигулювати” лижі та сноуборди на один з польських гірськолижних курортів. Напередодні снігового сезону загинайте пальці.

  Причина № 1 : та тут рукою подати! Польща – найближча сусідка України, а зі стартом безвізу, що  спростив і прискорив процедуру перетину кордону з Шенгеном, ця країна стала нам ще ближче. З Києва до Закопане або рівноцінного польського гірськолижного курорту можна дістатися швидше ніж за пів дня – на рідній Драгобрат часом “підіймаються” довше. Це величезний плюс для тих, хто обмежений у часі.

  Причина № 2 : зручний і недорогий трансфер. З Польщею Україну пов’язують як дороги непоганої якості, так і авіасполучення. Наприклад, лоукостери пропонують чимало рейсів з Жулян до польського міста Катовіце, від якого до більшості польських гірськолижних курортів – не більше 200 км. Вартість перельоту в разі ранньої покупки – від 429 грн в один бік; з урахуванням перевезення спорядження – приблизно на 500 грн дорожче. Трансфер з Катовіце на обраний курорт обійдеться в межах 200-250 грн. Якщо ви вирішите їхати машиною, вам доведеться подолати близько 1000 км дорогами європейської якості через прикордонний пункт Краковець. Також є варіанти дістатися поїздом через Варшаву або Краків.

  Причина № 3 : дешевизна. Тиждень повноцінного катання на гірськолижному курорті Польщі обійдеться ненабагато дорожче, а то й дешевше, ніж той же експірієнс, отриманий у рідних Славському, Пилипці і тим паче в Буковелі. Наприклад, денний скі-пас у найпопулярнішому польському “горнолижці” – Закопане – коштує приблизно в півтора разу дешевше, ніж той же скі-пас у Буковелі. Вартість житла теж радує доступністю: на багатьох курортах кімнату в пристойному приватному будинку можна зняти за ціною від 300 грн/день (при двомісному розміщенні), у приватному пансіоні – від 450 грн/день, 2-місний номер у готелі 3-4 зірки “потягне” в середньому близько 1000-1500 грн/день. У зазначену ціну найчастіше включено сніданок.

  Причина № 4 : розвинена інфраструктура. Гірськолижні курорти Польщі – європейського рівня: доглянуті траси, нові підйомники (найчастіше крісельні, але є і фунікулери, і бугелі), зручні трансфери, пункти прокату інвентарю, доброзичливі інструктори і уважні рятувальники.

  Фото: Shutterstock

  Причина № 5 : звичайно, гори! Нехай вони не такі високі, як альпійські гірські масиви, але цілком можуть порівнятися з ними кількістю трас і мальовничістю ландшафтів. Польські гори – Татри, Бескиди, Судети, Горці, Підгалля, Пєніни – ідеальний вибір для тих, хто відноситься до зимового відпочинку не як до екстремальної розваги та спортивного виклику, а як до можливості добре відпочити на ретельно відратрачених снігових схилах.

  У Польщі налічується близько 50 гірськолижних курортів різного рівня – від розкрученого, переповненого і дорогого Закопане до маловідомих, але чарівно гарних схилів Рабка Здруй – відомого гірськокліматичного і бальнеологічного курорту. 

  Закопане

  Фото: Shutterstock

  Наймодніший і найпопулярніший з польських гірськолижних курортів. Закопане називають “зимовою столицею Польщі” – однойменне містечко з населенням 30 тисяч осіб розташоване між знаменитими Татрами і гірською грядою Губалувка і вважається найвисокогірнішим населеним пунктом у країні. Тут діє ціла низка гірськолижних шкіл, підготовку в яких проходять як дорослі, так і діти. У самому містечку працює кілька критих і відкритих басейнів, а також пропонуються розваги на будь-який смак – кінні і лижні прогулянки, тріп на снігоходах, ковзанка для ковзанярів, професійний театр тощо.

  Траси : близько 60 км чудово підготовлених трас (зокрема одна 9-кілометрова) розраховані на лижників усіх рівнів – від професіоналів до зовсім новачків. Відповідно, рівень складності – від зеленого до чорного. Зі снігом проблем у Закопане, як правило, немає. Але в разі необхідності схили оперативно засипаються штучним зі снігових гармат.

  Сезон катання : кінець жовтня – початок квітня.

  Вартість скі-пасу : єдиної ціни немає. У кожній із зон катання (а їх у Закопане 4) ви купуєте абонемент на потрібну кількість днів або ж спусків. У середньому ціна скі-пасу стартує від 5 польських злотих (приблизно 40 грн) за спуск.

  Щирк

  Якщо Закопане – зимова столиця всієї Польщі, то це містечко на півдні країни – “зимова столиця Бескид” (місцевої гірської гряди). У Щирка цікаве розташування – між гір, завдяки чому на схилах практично відсутні вітри, що робить катання максимально комфортним. За кількістю трас, підйомників та інших лижних об’єктів Щирк може конкурувати з альпійськими курортами. На території містечка розташовані Центр олімпійської підготовки, а також аквапарк і оздоровчий центр.

  Фото: Shutterstock

  Траси: їх 29 загальною довжиною понад 30 км. Найдовша – 5,3 км. Тут же розташована найскладніша траса Польщі – гора Скшічне, а для любителів екстриму підготовлені чотири трампліни.

  Сезон катання : грудень – початок квітня ..

  Вартість скі-пасу : від 45 злотих (близько 315 грн) на день до 195 злотих на 6 днів.

  Вісла

  Це містечко розташоване в тих же горах Бескиди, що й Щирк. Вісла міститься в долині однойменної річки і оточена чарівними гірськими схилами, завдяки чому цей курорт користується популярністю у будь-який час року. Місцевість вирізняється м’яким кліматом: навіть у розпал січневих морозів температура тут рідко опускається нижче -3 С. Але це зовсім не означає, що зі снігом бувають проблеми: у Віслі багато снігових гармат, що забезпечують якісне “катальне” покриття навіть у зими з мінімумом опадів. У цілому фахівці запевняють, що якість снігових трас у цьому регіоні навіть вища, ніж у Щирку. Крім того, на території курорту є ковзанка, траси для бігових лиж, аквапарк, прогулянкові стежки, спуски для саней.

  Фото: Балкан Экспресс

  Траси: до послуг гірськолижників і сноубордистів – 42 траси загальною довжиною близько 30 км. Рівень складності – від зелених (для дітей і новачків) до чорних.

  Сезон катання : середина грудня – кінець березня.

  Вартість скіпаса : від 300 грн в день в низький сезон.

  Криниця

  Це невелике затишне містечко в Судецкой Бескидах – гірськолижний курорт, який чи не найшвидше розвивається  в Польщі: його називають польськими Карловими Варами. Крім численних добре підготовлених схилів Криниця славиться лікувальними мінеральними джерелами і великою кількістю оздоровниць. Місцевість вирізняється м’яким кліматом, температура тут рідко опускається нижче -5 С. До речі, як запевняють екологи, озону тут утричі більше, ніж в інших польських гірськолижних курортах, а отже, візит до Криниці можна розглядати і як серйозний оздоровчий захід.

  Фото: Shutterstock

  Траси : понад 20 трас загальною довжиною близько 30 км. Рівень складності – від зеленого до чорного.

  Сезон катання : листопад – березень.

  Вартість скі-пасу : у середньому близько 120 євро за тиждень. У Криниці заведено купувати “пункти” (1 пункт = 1,1 злотих або близько 9 грн); кожен підйомник коштує від 2 до 8 “пунктів”.

  Карпач

  Цей гірськолижний курорт, розташований біля гори Снєжка, змагається за популярність з самим Закопане. Основну частину курорту займає Національний парк. Тутешнє повітря насичене фітонцидами хвойних лісів, що робить відпочинок у Карпачі особливо корисним для людей, які страждають на захворювання верхніх дихальних шляхів. Приємна особливість курорту – низькі ціни: знавці жартують, що в Карпачі “катаються по австрійських трасах за польські гроші”.

  Фото: Shutterstock

  Траси : близько 20, загальною довжиною під 30 км, від зелених до чорних. Також є можливість для позатрасового катання.

  Сезон катання: листопад – квітень.

  Вартість скі-пасу: у середньому від 15 евро на день.