• 10 цікавих фактів про День подяки.Вокруг Света. Украина
  10 цікавих фактів про День подяки
  Традиції
  Середа, 24 листопада 2021

  10 цікавих фактів про День подяки

  Уперше День подяки відзначили в 1621 році. Його заснували британські переселенці, які прибули в Америку за рік до цього. Таким чином вони хотіли віддати данину Господу за щедрий урожай.

  1. У США День подяки відзначають у четвертий четвер жовтня, а в Канаді – у другий понеділок того ж місяця.

  2. День подяки став державним святом у 1863 році завдяки зусиллям Сари Джозеф Хейл – письменниці і авторки відомої пісні «У Мері був баранчик» (Mary had a little lamb). Жінка протягом 17 років писала листи Аврааму Лінкольну з проханням узаконити свято, і президент погодився.

  3. Спочатку на святковому столі індички не було. Перші Дні подяки відзначали з олениною, гусаком, устрицями, лобстерами і картопляним пюре.

  4. Щорічно в честь Дня подяки проводиться кілька парадів, найстаріший з яких – Macy’s Parade у Нью-Йорку. Уперше він відбувся в 1924 році.

  5. У США існує традиція дивитися всією сім’єю у День подяки футбол. Але ще краще, якщо ви самі поганяєте м’яча на честь свята.

  6. Уже багато років поспіль президенти США у День подяки милують одного з двох індиків, призначених для святкового столу. Барак Обама за період свого президентства зберіг життя усім.

  7. Близько 90% американців готують на день подяки індичку. Щорічно за час свята з’їдається понад 46 млн тушок, кожна з яких важить у середньому 14 кг.

  8. Найбільший гарбузовий пиріг спекли на День подяки в 2005 році. Він важив 916 кг і був занесений у Книгу рекордів Гіннесса.

  9. М’ясо індички було першим обідом астронавтів Ніла Армстронга і Базза Олдріна, коли вони висадилися на Місяць.

  фото: latimesblogs.latimes.com

  фото: latimesblogs.latimes.com

  10. Наступного дня після Дня подяки магазини по всій Америці влаштовують Чорну п’ятницю (Black Friday) – день неймовірних знижок. Він також знаменує початок сезону різдвяних покупок.