23-річний фотограф-аматор Сатья Свагат, студент із Нью-Делі, сфотографував двох надзвичайно рідкісних «чорних» тигрів під час прогулянки національним парком Нанданканан у східній Індії. Свагат зміг наблизитись до тварин на відстань близько 10 метрів. Обидва тигри виявилися самцями.
Фотограф розповів, що вперше почув про незвичайних тигрів від своїх друзів, які раніше відвідали Нанданканан та дізналися про таких тварин від місцевого гіда. “Небагато людей бачили їх у лісі, і точно одиниці змогли підібратися так близько до рідкісних кішок”, – вважає Свагат.
Чорні тигри набули свого характерного зовнішнього вигляду через так званий псевдомеланізм. Насправді такі тварини мають смугасте забарвлення, але їх чорні смуги значно ширші. Вони розташовані так близько один до одного, що рудувато-коричневий фон між ними практично непомітний. Товщина смуг передається у спадок. Через те, що тигрів на планеті залишилося дуже мало, у популяції почастішали близькі зв’язки, і «чорні» тигри стали народжуватися частіше.
Досі в Індії чорні тигри було зафіксовано лише у Симліпальському національному парку в штаті Одіша. Перші свідчення про таких тварин з’явилися в 1990-х роках, а в 2007 і 2020 роках фотографи змогли відобразити рідкісних тигрів.
На відміну від тигрів із псевдомеланізмом, тварин цього виду з меланізмом, тобто повністю чорних, швидше за все, не існує. Хоча меланізм зустрічається у найближчих родичів тигрів — плямистих леопардів і ягуарів. Ці види котячих досить часто мають повністю чорне хутро та об’єднані однією назвою «чорна пантера».
Існує ряд свідчень про зустрічі з повністю чорними тиграми, але вони не мають підтверджень. Перший випадок відноситься до 1773, коли британський художник Джеймс Форбс намалював меланістичного тигра, застреленого браконьєрами в Кералі. Донині картина не дійшла, зберігся лише спогад самого художника.
За матеріалами The Daily Mail