• Яку зірку телескоп Джеймса Вебба побачить першою?.Вокруг Света. Украина
    Яку зірку телескоп Джеймса Вебба побачить першою?
    Питання-відповідь
    Субота, 29 січня 2022

    Яку зірку телескоп Джеймса Вебба побачить першою?

    Телескоп Джеймса Вебба прибув на місце призначення. До початку офіційних спостережень ще місяці, але вже стало відомо, яку зірку він побачить першою.

    Космічний телескоп Джеймса Вебба направить свій погляд у бік Великої Ведмедиці.

    Хоча попереду у космічного апарата ще місяці до того, як він почне свої офіційні наукові спостереження, одна особливо яскрава зірка під назвою HD 84406 незабаром стане об’єктом його уваги.

    “Зоряне сяйво, яскрава зоря… перша зірка, яку Джеймс Вебб побачить – це схожа на сонце зірка приблизно за 260 світлових років від нас”. Так написали представники NASA в офіційному обліковому записі Твіттера телескопа Джеймса Вебба.

    Зірка HD 84406 розташована в сузір’ї Ursa Major, що латиною означає Велика Ведмедиця. Великий ківш, по якому ми зазвичай з легкістю знаходимо це сузір’я на нічному небі — лише частина цього сузір’я. А точніше, хвіст цього пухнастого звіра. Візуальна зоряна величина HD 84 406 складає близько 6.9. Це означає, що вона надто тьмяна, щоб її побачити неозброєним поглядом. Щоб подивитись на цю зірку, вам знадобиться телескоп чи потужний бінокль.

    Фото: SkySafari

    Зараз телескоп Джеймса Вебба вже досяг своєї точки призначення у космосі, і команда місії готує його до початку спостережень. Яскрава точка на зразок HD 84406 є дуже гарним об’єктом, завдяки якому вчені можуть налаштувати дзеркала телескопа і почати збирати дані.

    Ця зірка зіграє важливу роль у виконанні конкретного завдання, але вона не вивчатиметься обсерваторією, як тільки офіційно стартують наукові дослідження.

    HD 84406 надто яскрава для того, щоб її вивчати за допомогою Вебба, коли телескоп почне фокусуватися. Але зараз вона є ідеальною стартовою точкою для початку пошуку фотонів, який приведе нас до найвіддаленіших куточків всесвіту.

    По материалам Space.com