• Придбаний за $30 на дворовому розпродажі малюнок Дюрера експерти оцінили в $10 млн.Вокруг Света. Украина
  Придбаний за $30 на дворовому розпродажі малюнок Дюрера експерти оцінили в $10 млн
  Навколо Світу
  П'ятниця, 4 лютого 2022

  Придбаний за $30 на дворовому розпродажі малюнок Дюрера експерти оцінили в $10 млн

  Місяцем раніше експерти називали значно більшу суму, яку можна отримати за цю рідкісну роботу: близько 50 млн доларів.

  Малюнок Альбрехта Дюрера (1471-1528), одного з найвидатніших митців епохи Відродження, невідомий американський покупець придбав 2017 року буквально за безцінь. Але тепер його життя різко зміниться.

  Раніше наш портал розповідав цю захоплюючу історію однієї рідкісної знахідки. Експертизи останнього місяця визначили реальнішу вартість середньовічної роботи, яку Дюрер намалював у 1503 році.

  У лондонській галереї Agnews, що спеціалізується на творах старих майстрів, розповіли: робота, на якій зображена Богоматір з немовлям, може піти з молотка за більш ніж 10 мільйонів доларів.

  Оскільки кар’єра та спадщина Дюрера були ретельно вивчені після його смерті, сьогодні дуже рідко можна знайти його невідомі роботи. Тому, як зазначили в Agnews, цей малюнок «спричинив значний інтерес із моменту його повторного відкриття».

  Експерти переглянули ціну, озвучену раніше

  На невеличкий за розміром витвір мистецтва (16,5 х 16,5 см) випадково натрапив 2019 року експерт Agnews та колекціонер Кліффорд Шорер.

  Одного разу власник магазину з продажу колекційних видань у Бостоні попросив його оцінити малюнок нібито Дюрера. Він належав любителю мистецтва, який придбав роботу на дворовому розпродажі за 30 доларів.

  Кліффорд Шорер недовірливо поставився до почутого. І вирішив, що йому доведеться оцінювати підробку. Адже востаннє невідомий малюнок митця виявили понад сто років тому.

  Однак коли Шорер побачив малюнок, його подиву не було меж. Він сказав власнику роботи, який побажав залишитися невідомим, що це «або велика підробка, або шедевр».

  Після трирічних експертиз по всьому світу та численних дискусій із колегами Кліффорд Шорер готовий нарешті винести вердикт. Робота Дюрера на сьогоднішній день може коштувати понад 10 мільйонів доларів.

  Чому експерти переглянули суму, яка раніше прозвучала? З огляду на орієнтовну вартість, вважає Шорер, малюнок треба порівнювати з подібними роботами інших видатних старих майстрів. Наприклад, 2018-го малюнок голландця Лукаса ван Лейдена продали за 15,6 млн доларів.

  Експерт також зазначив, що роботи Альбрехта Дюрера, зокрема його чорно-білі малюнки та гравюри, досі надихають митців у всьому світі.

  Після того, як малюнок покажуть на виставках у США та Британії, його виставлять на торги.

  За матеріалами CNN