• Папуга у Новій Зеландії поцупив камеру у туристів та зняв вражаюче відео.Вокруг Света. Украина
  Папуга у Новій Зеландії поцупив камеру у туристів та зняв вражаюче відео
  Навколо Світу
  Субота, 5 лютого 2022

  Папуга у Новій Зеландії поцупив камеру у туристів та зняв вражаюче відео

  Гірські папуги кеа відрізняються розумом та кмітливістю і зовсім не бояться людей. Цей нахабний злодюжка вдало зіграв роль дрона, злетівши з викраденою камерою високо над лісом та горами.

  Новозеландська родина знімала папугу кеа камерою GoPro, стоячи на терасі гостьового будиночка у горах. Папуга, мабуть, вирішив, що не хоче бути пасивним об’єктом зйомки, схопив камеру та полетів, причому камера продовжила працювати. Вийшло круте відео із цікавого ракурсу.

  Папуга трохи поклював камеру, але потім втратив до неї інтерес – а господарі камери швидко її знайшли. Відео, зроблене пернатим оператором-любителем, розійшлася по сосетях.

  попугай кеа

  Сім’я Верхул з Данідіна наприкінці січня відпочивала у Національному парку Фіордленд на Південному острові. Пройшовши частину пішохідної стежки – так званого “маршруту Кеплера” – туристи зупинилися на відпочинок у гостьовому будиночку. Вони включили камеру GoPro, щоб зафільмувати цікавих птахів, які прилетіли на терасу. Один з птахів, бешкетний папуга кеа, дзьобом висмикнув GoPro з рук дитини і полетів.

  Камера продовжила знімати краєвид – гори, що поросли лісом – з висоти пташиного польоту. Після короткого польоту папуга приземлилася, стала клювати камеру і навіть відірвала шматок пластику від корпусу.

  Але GoPro пережила це випробування. Господарі камери почули крики папуги і побігли на звук – благо, папуга відлетіла зовсім недалеко і рухалася прямою. Втративши до камери інтерес, Кеа кинув її на камінні; хлопчик підібрав її та переконався, що камера все ще працює. Туристи завантажили відео на телефон та поділилися ним у соцмережах; відео відразу стало вірусним.

  кеа попугай

  Фото: Getty Images

  В інтерв’ю туристи розповіли, що наступного дня у тому ж національному парку папуга кеа вкрав ще й чашку з наплічника.

  попугай кеа

  Фото: Getty Images

  Папуги кеа – ендемічний вид Нової Зеландії. Вони живуть у горах і лісових долинах, не бояться людей; їх нерідко можна зустріти біля гірських хатин та кемпінгів. Кеа дуже цікаві, грайливі та спритно орудують дзьобом, що створює серйозну проблему для місцевих жителів, зате для туристів кеа – ідеальна розвага. Їх навіть прозвали “гірськими клоунами”.

  кеа попугай

  Фото: Getty Images

  Кеа всеїдні – їдять як комах та личинок, так і фрукти та нектар. Нерідко вони “пасуться” на смітниках біля людського житла. Можуть зацікавитися і падаллю – зокрема, клювати підшкірний жир мертвих овець. Ця звичка зробила кеа вразливим видом: до середини 20 століття новозеландські фермери вважали, що кеа вбивають овець, і безжально полювали на папуг. Наразі кеа внесені до Міжнародної червоної книги;  популяція становить лише кілька тисяч особин.

  Читайте також:

  На черзі шахи? Вчені навчили какаду грати в гольф: відео