Новозеландська родина знімала папугу кеа камерою GoPro, стоячи на терасі гостьового будиночка у горах. Папуга, мабуть, вирішив, що не хоче бути пасивним об’єктом зйомки, схопив камеру та полетів, причому камера продовжила працювати. Вийшло круте відео із цікавого ракурсу.
Папуга трохи поклював камеру, але потім втратив до неї інтерес – а господарі камери швидко її знайшли. Відео, зроблене пернатим оператором-любителем, розійшлася по сосетях.
Сім’я Верхул з Данідіна наприкінці січня відпочивала у Національному парку Фіордленд на Південному острові. Пройшовши частину пішохідної стежки – так званого “маршруту Кеплера” – туристи зупинилися на відпочинок у гостьовому будиночку. Вони включили камеру GoPro, щоб зафільмувати цікавих птахів, які прилетіли на терасу. Один з птахів, бешкетний папуга кеа, дзьобом висмикнув GoPro з рук дитини і полетів.
Камера продовжила знімати краєвид – гори, що поросли лісом – з висоти пташиного польоту. Після короткого польоту папуга приземлилася, стала клювати камеру і навіть відірвала шматок пластику від корпусу.
Але GoPro пережила це випробування. Господарі камери почули крики папуги і побігли на звук – благо, папуга відлетіла зовсім недалеко і рухалася прямою. Втративши до камери інтерес, Кеа кинув її на камінні; хлопчик підібрав її та переконався, що камера все ще працює. Туристи завантажили відео на телефон та поділилися ним у соцмережах; відео відразу стало вірусним.
В інтерв’ю туристи розповіли, що наступного дня у тому ж національному парку папуга кеа вкрав ще й чашку з наплічника.
Папуги кеа – ендемічний вид Нової Зеландії. Вони живуть у горах і лісових долинах, не бояться людей; їх нерідко можна зустріти біля гірських хатин та кемпінгів. Кеа дуже цікаві, грайливі та спритно орудують дзьобом, що створює серйозну проблему для місцевих жителів, зате для туристів кеа – ідеальна розвага. Їх навіть прозвали “гірськими клоунами”.
Кеа всеїдні – їдять як комах та личинок, так і фрукти та нектар. Нерідко вони “пасуться” на смітниках біля людського житла. Можуть зацікавитися і падаллю – зокрема, клювати підшкірний жир мертвих овець. Ця звичка зробила кеа вразливим видом: до середини 20 століття новозеландські фермери вважали, що кеа вбивають овець, і безжально полювали на папуг. Наразі кеа внесені до Міжнародної червоної книги; популяція становить лише кілька тисяч особин.
Читайте також:
На черзі шахи? Вчені навчили какаду грати в гольф: відео