• Світовий рекорд: У США спостерігали найдовшу блискавку планети.Вокруг Света. Украина
  Світовий рекорд: У США спостерігали найдовшу блискавку планети
  Події
  Вівторок, 1 лютого 2022

  Світовий рекорд: У США спостерігали найдовшу блискавку планети

  Розряд блискавки, який спостерігали відразу в трьох штатах США, став найдовшим спалахом в історії планети.

  Один-єдиний розряд блискавки простягнувся на відстань у 768 кілометрів через Техас, Луїзіану та Міссісіпі у квітні 2020 року. Приблизно така відстань між Лондоном та Гамбургом.

  Про новий рекорд Всесвітня метеорологічна організація повідомила пресу 31 січня 2022 року. Ця гігантська блискавка побила попередній рекорд, який було встановлено у Бразилії у 2018 році. Тоді довжина блискавки становила 709 кілометрів.

  Також у 2020 році було встановлено ще один рекорд серед блискавок. Одиничний спалах, який осяяв небо над Уругваєм та північною Аргентиною, тривав 17.1 секунди. Що перевищило попередній рекорд, коли розряд блискавки протримався 16:7 секунд.

  Фото: NOAA

  Блискавка з погодного супутника GOES-16 під час шторму в центральних регіонах США

  Зазвичай довжина блискавки не перевищує 16 кілометрів, і вона тримається не більше секунди. Але ці дві блискавки були дуже незвичайними.

  Обидві блискавки били від хмари до хмари на висоті кілька тисяч футів над землею. Тож небезпеки вони не становили.

  Наявність цих блискавок ніяк не пов’язана зі змінами клімату. Вони були виявлені завдяки технології супутникового відстеження.

  Обидва регіони, де їх спостерігали, знаходяться серед тих небагатьох місць на земній кулі, де потужні шторми можуть створити те, що називається “мегаспалахом”.

  По материалам NBC News

   

   

  Завантажити ще