• Трьом смертям не бувати? Генетики дізналися причину загибелі середньовічної дитини.Вокруг Света. Украина
  Трьом смертям не бувати? Генетики дізналися причину загибелі середньовічної дитини
  Наука
  П'ятниця, 4 лютого 2022

  Трьом смертям не бувати? Генетики дізналися причину загибелі середньовічної дитини

  Аналіз останків шестирічного англосаксу, виявлених у Кембриджширі, показав, що хлопчик на момент смерті хворів на чуму, менінгіт і септичний артрит.

  Останки дитини, похованої на пагорбі Едікс приблизно в 540-550 роках нашої ери, були вивчені групою дослідників під керівництвом університету Тарту в Естонії.

  Генетичний аналіз зразка зуба показав, що він був інфікований бактеріями Yersinia pestis, що викликають чуму, та Haemophilus influenzae серотипу b. Чумою хлопчик захворів, вже маючи Hib-інфекцією, і через неї — вкрай ослаблений імунітет.

  Це найстаріший відомий випадок H. Influenzae (гемофільна паличка), яка викликає септичний артрит і бактеріальний менінгіт. Ця інфекція була основною причиною дитячої смертності до того, як у 1977 році проти неї було створено вакцину. Сьогодні це колись поширене дитяче захворювання практично викоренене.

  Фото: University of Tartu

  Поряд з геномними свідченнями інфекції Hib та чуми, дослідники виявили характерні для септичного артриту ураження скелета: коліна (на знімку вгорі) і, можливо, кісточок. Команда підозрює, що у хлопчика, швидше за все, був ще й менінгіт, хоча  черепа погано збегігся, тому вчені не можуть зробити однозначні висновки.

  “Ідентифікація як чуми, так і Hib ставить питання про вплив чуми на людей з ослабленим імунітетом, які вже страждають на інфекційні захворювання”, – уклали автори дослідження.

  За матеріалами The Daily Mail

  Фото: Depositphotos

   

  Завантажити ще