• У Китаї знайшли тисячі стародавніх м'ячиків для гольфу.Вокруг Света. Украина
    У Китаї знайшли тисячі стародавніх м'ячиків для гольфу
    Наука
    Неділя, 30 січня 2022

    У Китаї знайшли тисячі стародавніх м'ячиків для гольфу

    Багато ігор у стародавньому Китаї дуже нагадують сучасні види спорту. За часів династій Тан грали в аналоги поло та гольфу, також відомий китайський варіант бадмінтону. Ці ігри були настільки популярні, що створення до них спортивного приладдя працювала ціла індустрія.

    Співробітники університету Піндіншань у китайській центральній провінції Хенань виявили понад тисячу керамічних м’ячиків, за допомогою яких у стародавньому Китаї грали у гру, схожу на гольф.

    Університет зробив це відкриття коли розбирав свою колекцію кераміки. Також вчені виявили кілька форм для створення м’ячиків.

    Артефакти мають відношення до стародавньої гри, яка китайською називається “чуйвань”. Правила гри в чуйвань напрочуд схожі на сучасний гольф, тому її часто називають “китайський гольф”. Гравці в чуйвань за допомогою ключки (10 ключок у чуйвані, 14 у гольфі) повинні загнати м’ячик в лунку. Лунки відзначені різнокольоровими прапорцями та розкидані місцевістю різної складності.

    Фото: Wikimedia Commons

    Імператор Сюаньде із династії Мін грає в чуйвань. XV століття

    Більшість знайдених м’ячиків 5 сантиметрів у діаметрі та виготовлені з кераміки або фарфору. На деяких є виїмки дуже схожі на ті, які можна помітити на сучасних м’ячиках для гольфу.

    Артефакти були створені з часів династії Тан (618-907). Понад 1.800 таких м’ячиків було зроблено в періоди династій Тан, Сун та Юань. В основному вони були знайдені під час розкопок міських стародавніх печей для випалу порцеляни.

    У Китаї вперше було знайдено стільки м’ячиків для гри у чуйвань. Вони надають важливий дослідницький матеріал для вивчення походження та розвитку цієї гри.

    Піндіншань знаходиться між двома стародавніми китайськими столицями, Лояном та Кайфеном. У давнину він славився своєю високорозвиненою індустрією з виробництва фарфору. Швидше за все, саме в Піндіншані була велика виробнича база зі створення м’ячиків для чуйваня.

     

    За матеріалами China Daily