• В Англії закрився найстаріший паб світу, заснований 793 року.Вокруг Света. Украина
  В Англії закрився найстаріший паб світу, заснований 793 року
  Навколо Світу
  Середа, 9 лютого 2022

  В Англії закрився найстаріший паб світу, заснований 793 року

  Легендарний паб Ye Olde Fighting Cocks не впорався з фінансовими проблемами, спровокованими пандемією.

  Паб «Старі бойові півні», розташований у містечку Сент-Олбанс (графство Хартфордшир), на півдорозі між Кембриджем та Лондоном, працював протягом 1229 років.

  У 2000 році Книга рекордів Гіннеса визнала його найстарішим серед пабів Сполученого Королівства. На це звання претендували кілька британських закладів такого типу. Проте досі існування будь-якого іншого, старішого паба, офіційно не підтвердилося.

  Крім того, експерти стверджують, що всі найстаріші паби світу знаходяться на Британських островах. Отже, про Ye Olde Fighting Cocks можна говорити як про найстаріший паб планети.

  Фото: Ye Olde Fighting Cocks/FB

  Паб, що пережив завоювання норманами, неодноразові епідемії чуми, війни та пожежі, заклад виявився безсилим перед пандемією коронавірусу.

  За повідомленням у Facebook Крісто Тофаллі, керуючого Ye Olde Fighting Cocks, останні два роки були вкрай складними для індустрії гостинності. Пандемія перемогла тих, хто намагався, щоб відзначений багатьма нагородами паб продовжував свою роботу.

  Крісто Тофаллі розповів, що наслідки Covid-19 були руйнівними. Паб марно намагався виконати свої фінансові зобов’язання.

  Представник Mitchells & Butlers, пивоварні, якій належить цей заклад, заявив, що працює над тим, аби знову відкрити його. Для цього будуть потрібні нові інвестори та нове керівництво.

  Фото: Ye Olde Fighting Cocks/FB

  За даними місцевої ради з туризму, перша споруда на цьому місці з’явилася у VIII столітті. А основний будинок Ye Olde Fighting Cocks виріс у XI ст. Хроніки свідчать, що в тутешньому готелі зупинявся Олівер Кромвель.

  Які є ще найстаріші паби

  Sean’s Bar – 900 р. Цей заклад знаходиться у невеликому ірландському містечку Атлон. Тут зберігся літопис усіх господарів пабу.

  The Bingley Arms – 953 р. Спочатку називався «Готель священика». Розташовувався між двома монастирями і його часто відвідували ченці.

  Ye Olde Trip to Jerusalem – 1189 р. У цьому пабі в Ноттінгемі трапезували перед походами хрестоносці.

  Brazen Head – 1198 р. Цей паб можна знайти в Дубліні. Тут бували Джонатан Свіфт та Джемс Джойс.

  Ye Olde Man & Scythe – 1251 р. Мешканці англійського міста Болтона вважають, що цей паб з’явився набагато раніше. Від первісної споруди тут зберігся лише льох.

  За матеріалами CNN