• У бірманському бурштині знайшли квіти, що чудово збереглися: їм 99 млн років.Вокруг Света. Украина
  У бірманському бурштині знайшли квіти, що чудово збереглися: їм 99 млн років
  Наука
  Середа, 2 лютого 2022

  У бірманському бурштині знайшли квіти, що чудово збереглися: їм 99 млн років

  Дві квітки, виявлені в кульках бурштину, є досить рідкісними знахідками.

  За словами британських дослідників, набагато частіше у бурштині з М’янми знаходять листя та комах. А древні квіти не дуже добре представлені в літописі скам’янілостей. Це робить знахідку часів динозаврів особливо цінною.

  Одну з квіток із бурштину дослідники назвали Eophylica priscatellata, а другу – Phylica poloburmensis. На думку команди вчених, останній екземпляр належить до роду сучасних квітів Phylica, які ростуть у Південній Африці. Про це розповів Роберт Спайсер, почесний професор Школи наук про довкілля Відкритого університету (Британія).

  Він також звернув увагу на те, що ця стародавня квітка майже ідентична своїм сучасним родичам. Жодних серйозних відмінностей між ними не спостерігається.

  Достатньо подивитися на рослину Phylica pubescens (одну з 150 видів роду Phylica), що зустрічається переважно в ПАР.

  Фото: Auckland Botanic Gardens

  Як зазначив Роберт Спайсер, досі незрозуміло, коли на Землі з’явилися перші квіткові рослини. Але стародавні пелюстки, що збереглися в бурштині, проливають деяке світло на цю таємницю.

  Квіти, деталі яких добре проглядаються, ймовірно, відносяться до того періоду, коли квіткові рослини почали поширюватися земною кулею. Зразки демонструють чудову адаптацію до посушливого середовища, сказав дослідник.

  Результати дослідження опублікував журнал Nature Plants.

  За матеріалами CNN