• У британському зоопарку вперше народився трубкозуб. Що за тваринка така?.Вокруг Света. Украина
    У британському зоопарку вперше народився трубкозуб. Що за тваринка така?
    Тварини
    Понеділок, 14 лютого 2022

    У британському зоопарку вперше народився трубкозуб. Що за тваринка така?

    Це миле дитинча незвичайної африканської тварини трубкозуба з'явилося на світ у Честерському зоопарку вперше за його 90-річну історію.

    Завдяки довгим трубкоподібним вухам малюка назвали Добі – на честь домашнього ельфа із саги про Гаррі Поттера.

    Батьки трубкозуба відомі своєю неповороткістю стосовно новонароджених. Тому в перші дні життя Добі піклування про нього взяли на себе співробітники Chester ZOO, відомого зоопарку Англії. Ночами вони доглядають дитинча у спеціальному інкубаторі, відгодовуючи теплим молоком. А вдень маленький трубкозуб проводить разом із мамою.

    Має минути кілька тижнів, перш ніж в зоопарку зможуть визначити стать лисого та зморшкуватого вуханя.

    За даними Chester ZОО, в зоопарках Європи мешкає 66 трубкозубів, а світу – 109.

    Хто такий трубкозуб?

    Трубкозуб (Orycteropus afer) – це ссавець середнього розміру, схожий на свиню з довгою мордою. Має заячі вуха та хвіст, як у кенгуру. Його також називають африканським та капським трубкозубом, а ще – земляною свинею.

    Мешкає трубкозуб у савані на півдні від Сахари. Ці потайливі тварини активні ночами. Вони виростають до 100-160 см. Важать від 50 до 100 кг. Мають тонкий нюх. Шкіра з рідким волоссям пофарбована в буро-жовтий колір. У самок кінчик хвоста білий: мабуть, щоб дитинчатам було легше знаходити матір у темний час доби.

    Потужні кінцівки ссавця увінчують гострі пазурі, якими тварина риє землю та руйнує термітники. Яму метрової глибини трубкозуб здатний викопати за п’ять хвилин. Його нора може сягати 12 метрів і мати кілька входів.

    У пошуках термітів та мурах проходить за ніч близько 10 км. Віртуозно ловить здобич язиком із клейким слизом. Упродовж ночі поглинає близько 50 тисяч комах.

    Люди століттями знищували трубкозубів заради їхнього м’яса, шкіри та зубів. Сьогодні цей вид не відноситься до охоронюваних. Але, за свідченням зоозахисників, світова популяція трубкозубів скорочується.

    За матеріалами ВВС

     

     

    Завантажити ще