• В Індонезії врятували крокодила, який застряг у шині.Вокруг Света. Украина
  В Індонезії врятували крокодила, який застряг у шині
  Тварини
  Середа, 9 лютого 2022

  В Індонезії врятували крокодила, який застряг у шині

  Рептилія плавала з хомутом на шиї понад п'ять років.

  Вперше крокодила, який потрапив у пастку мотоциклетної шини, помітили мешканці міста Палу на острові Сулавесі у 2016 році. Зоозахисники спробували впіймати тварину, щоб звільнити її шию, проте безуспішно.

  Рептилія потрапила до заголовків газет на початку 2020 року, коли місцевий уряд пообіцяв нагороду тому, хто зловить крокодила та зніме шину. Пізніше ця пропозиція була скасована через побоювання, що це може поставити під загрозу безпеку тварини та людини.

  Проте 34-річний місцевий житель на ім’я Тілі впіймав рептилію завдовжки 5,2 метри та звільнив її. За словами Тілі, йому знадобилося три тижні, щоб вистежити та врятувати крокодила. Він використовував курку як приманку та мотузку, щоб витягнути рептилію на берег. «Я просто хотів допомогти, я ненавиджу, коли тварини потрапляють у пастки і страждають», — розповів Тілі.

  За його словами, перші дві спроби врятувати крокодила не мали успіху, тому що мотузки були недостатньо міцними, щоб витримати його вагу. В результаті Тілі переключився на нейлонові мотузки, що використовуються для буксирування човнів, і ця спроба увінчалася успіхом. Буксирувати крокодила на берег Тилі допомагали десятки сусідів. «Я вже був виснажений, тому дозволив їм закінчити порятунок, крокодил був неймовірно важким, усі спітніли та дуже втомилися», — поділився він. Після того, як гума була зрізана, крокодила відпустили у воду під радісні вигуки місцевих жителів.

  Захисники природи вважають, що хтось, можливо, навмисне одягнув шину на шию крокодила в невдалій спробі заманити його в пастку як домашнього вихованця.

  «Вчора був історичний день для нас, ми вдячні, що крокодил був нарешті врятований, і ми вдячні місцевим жителям, які піклувалися про дику природу», — заявив голова місцевого природоохоронного агентства Хасмуні Хасмар.

  Незважаючи на те, що нагорода за порятунок крокодила була скасована, місцева влада все ж таки вирішила заохотити Тілі за зусилля порятунку дикої природи.

  За матеріалами Phys.org