Напис на простирадлі, що прикрашено квітами, листям і великим вінком у формі серця, говорить: «The sheet OFF MY dear Lord’s Bed in the wretched Tower of London February 1716 x Ann C of Darwent=Waters+». («Простирадло з ліжка мого дорогого лорда в убогому лондонському Тауері, лютий 1716 x Енн К. з Дарвента = Уотерс +»).
Експерти вважають, що волосся, яке використовувала Ганна, могло належати їй самій або її чоловікові, або вона могла переплести їхню комбінацію. Їй було дозволено подбати про тіло чоловіка, включаючи його відрубану голову, після його страти 24 лютого 1716, надавши їй можливість відрізати пасма його волосся на згадку.
Джеймс Редкліфф, третій граф Дервентуотер та онук Карла II, був страчений у віці 26 років за участь у першому повстанні якобітів.
Якобіти – прихильники вигнаного в 1688 в результаті перевороту англійського короля Якова II і його нащадків, прихильники відновлення на англійському престолі будинку Стюартов. Три рази (у 1715, 1719 та 1745 роках) якобіти піднімали відкрите повстання, базою якого всі три рази служила гірська Шотландія, але безуспішно.
Простирадло Ганни Марії пройшло через кілька поколінь активістів і прихильників протягом багатьох років, перш ніж зрештою потрапило до приватних колекцій. Експонат був придбаний Лондонським музеєм у 1934 році, але ніколи раніше не виставлявся. Тепер простирадло стане частиною виставки «Покарання» у Музеї лондонських доків (на знімку вгорі), яка відкриється у жовтні.
Експерти кажуть, що копітка вишивка, яка зайняла місяці або навіть роки, говорить не лише про особисте горе і відданість молодої вдови, а й про її роль у збереженні пам’яті про свого чоловіка серед католиків, які прагнули відновити династію Стюартів.
За матеріалами The Daily Mail