Вони підрахували, що у світі росте близько 73 300 видів дерев. Це на 14 відсотків більше, ніж раніше вважали вчені. При цьому 9200 видів тільки належить відкрити. Тобто 12,5 відсотків від загальної кількості видів.
Щоб отримати ці та інші точні дані, команда охопила дослідженням понад 100 тисяч лісових ділянок у всьому світі.
Дослідники використовували нові статистичні методи для визначення можливої кількості видів дерев, виправляючи помилки в існуючих даних.
Провідний дослідник доктор Пітер Райх із Міннесотського університету (США) врешті заявив, що отримані результати виявили вразливість глобального біорізноманіття лісів.
Дослідження, за словами доктора Райха, допомогло дізнатися, де біорізноманіття лісів перебуває під найбільшою загрозою.
Це, зокрема, тропіки та субтропіки Південної Америки, Африки, Азії та Океанії. До того ж саме там зростає більш за все поки що не відкритих видів.
У Південній Америці, наприклад, росте близько 43 відсотків невідомих науці дерев. У Євразії – 22, Африці – 16, Північній Америці – 15%.
Різноманітні природні ліси є надзвичайно важливими для світової економіки та природи. Водночас переважна більшість їх перебуває у тропічних країнах, де спостерігається стрімке збезлісіння.
Воно значною мірою зумовлене діяльністю людини та кліматичною кризою.
Але, як зазначив доктор Ядвіндер Малхі з Оксфордського університету, тропічні ліси є «глобальними скарбницями біорізноманіття» та значними поглиначами викидів вуглекислого газу. А отже уповільнюють глобальне потепління.
Результати дослідження опублікував журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
За матеріалами ВВС