• В Оксфорді розкопали загублений коледж XV століття.Вокруг Света. Украина
  В Оксфорді розкопали загублений коледж XV століття
  Наука
  Середа, 2 лютого 2022

  В Оксфорді розкопали загублений коледж XV століття

  На руїни коледжу Святої Марії, що згадується в середньовічних літописах, натрапила команда археологів. Вона проводила розкопки, що передували будівництву нового університетського кампуса.

  На місці середньовічного коледжу команда з проекту Oxford Archaeology виявила масивний вапняковий фундамент стіни навчального корпусу та плитку для підлоги. Розрубані кістки тварин і деревне вугілля, що знаходилися поруч, свідчили про те, що поблизу колись розташовувалася кухня.

  Також на території старовинного навчального закладу дослідники виявили глечик XVII століття, кістяний гребінь та срібний пенні з хрестом.

  Під руїнами коледжу археологи знайшли рештки багатого норманського будинку XI ст.

  Фото: Oxford Archaeology/Simon Gannon

  Коледж Святої Марії був заснований в 1435 році, але вже за 100 років занепав.

  Він мав стати навчальною базою ченців-августинців. Літописи свідчать, що її пріоритетними об’єктами стали двоповерхова каплиця та бібліотека.

  Проте будівництво просувалося дуже повільно. Прискорити процес намагався кардинал Томас Волсі. Але довести справу до кінця він не зміг, бо був звинувачений королем Генріхом VIII у державній зраді і незабаром помер.

  Доля коледжу стала ще менш визначеною після розпуску королем монастирів наприкінці 1530-х років.

  Фото: Oxford Archaeology/Simon Gannon

  Археологи розповіли, що до того, як на початку XI століття в Оксфорді з’явилися перші навчальні корпуси, тут розташовувався статусний норманський будинок.

  Бен Форд, старший менеджер проекту Oxford Archaeology, зазначив, що команді не лише важливо розкопати загублений коледж Святої Марії. Цікаво також знайти свідчення життя одних із наймогутніших норманських сімей.

  За матеріалами ВВС