• Вечірка, якій 1500 років: у Туреччині знайшли мозаїку із зображенням сцен бенкету.Вокруг Света. Украина
  Вечірка, якій 1500 років: у Туреччині знайшли мозаїку із зображенням сцен бенкету
  Наука
  Середа, 2 лютого 2022

  Вечірка, якій 1500 років: у Туреччині знайшли мозаїку із зображенням сцен бенкету

  Під час розкопок стародавнього міста Германікея археологи виявили мозаїку, вік якої становив 1500 років. На мозаїці зображено бенкет на відкритому повітрі, під час якого три жінки танцюють під музику.

  У стародавньому місті Германікея у південно-східній провінції Туреччини Кахраманмараш завершився сьомий етап археологічних розкопок.

  Під час розкопок археологи виявили руїни споруд віком 1500 років, лазні та мозаїки. За словами директора музею Кахраманмараша Сафіназа Акіпаяма, всього в стародавньому місті було виявлено 35 місць, що мають археологічне значення. На даному етапі розкопки завершилися на семи з цих ділянок.

  Фото: DHA

  У 2015 році турецькі археологи знайшли в Германікеї мозаїку, на якій було зображено сцени полювання. Знайдена нещодавно мозаїка по суті є частиною історії, показаної на мозаїці, відкопаній у 2015 році. Вчені припускають, що на мозаїці показано бенкет, який влаштовували на природі перед полюванням.

  Фото: DHA

  У центрі мозаїки видно дві пари, що сидять разом. Поки три жінки танцюють у супроводі музики, двоє чоловіків щось розповідають. Також на мозаїці можна побачити хлопчика, що залазить на фігове дерево..

  Фото: DHA

  Розкопки у цьому місце ще не добігли до кінця. Археологи планують продовжити їх у 2022 році. До кінця 2022 року місце проведення розкопок заплановано відкрити для публіки.

  Фото: DHA

  Загальний вигляд мозаїки

  Стародавнє місто Германікея було відкрито у 2007 році під час проведення нелегальних розкопок. У 2008 році турецькі органи влади провели відчуження землі на території стародавнього міста. А у 2009 стартували офіційні розкопки, які продовжуються й досі. Германікея за попередніми оцінками займала площу 140 гектарів.

  За матеріалами Daily Sabah