У стародавньому місті Германікея у південно-східній провінції Туреччини Кахраманмараш завершився сьомий етап археологічних розкопок.
Під час розкопок археологи виявили руїни споруд віком 1500 років, лазні та мозаїки. За словами директора музею Кахраманмараша Сафіназа Акіпаяма, всього в стародавньому місті було виявлено 35 місць, що мають археологічне значення. На даному етапі розкопки завершилися на семи з цих ділянок.
У 2015 році турецькі археологи знайшли в Германікеї мозаїку, на якій було зображено сцени полювання. Знайдена нещодавно мозаїка по суті є частиною історії, показаної на мозаїці, відкопаній у 2015 році. Вчені припускають, що на мозаїці показано бенкет, який влаштовували на природі перед полюванням.
У центрі мозаїки видно дві пари, що сидять разом. Поки три жінки танцюють у супроводі музики, двоє чоловіків щось розповідають. Також на мозаїці можна побачити хлопчика, що залазить на фігове дерево..
Розкопки у цьому місце ще не добігли до кінця. Археологи планують продовжити їх у 2022 році. До кінця 2022 року місце проведення розкопок заплановано відкрити для публіки.
Загальний вигляд мозаїки
Стародавнє місто Германікея було відкрито у 2007 році під час проведення нелегальних розкопок. У 2008 році турецькі органи влади провели відчуження землі на території стародавнього міста. А у 2009 стартували офіційні розкопки, які продовжуються й досі. Германікея за попередніми оцінками займала площу 140 гектарів.
За матеріалами Daily Sabah