• Уперше у світі паралізована людина змогла ходити завдяки імпланту.Вокруг Света. Украина
  Уперше у світі паралізована людина змогла ходити завдяки імпланту
  Наука
  Вівторок, 8 лютого 2022

  Уперше у світі паралізована людина змогла ходити завдяки імпланту

  Команда швейцарських дослідників розробила імплант, завдяки якому пацієнт із розірваним спинним мозком знову зміг ходити.

  Це перший випадок для людини з такою травмою. Італійця Мішеля Роккаті паралізувало п’ять років тому після аварії на мотоциклі. Чоловік зовсім не відчував ніг.

  Але електричний імплант, прикріплений хірургами до його хребта, знову дозволив Мішелю самостійно пересуватися.

  Фото: Alain Herzog

  Нова технологія була створена на базі Лабораторії нейротерапії та нейромодуляції (LNTM) і Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL).

  Групу нейрохірургів та нейробіологів, що не перший рік працювала над технологією, очолили Жослін Блох та Грегуар Куртін. За словами дослідників, у даному разі не йдеться про «ліки від травм хребта». Технологія надто складна, щоб використовувати її у повсякденному житті. Однак її впровадження – значний крок до покращення якості життя.

  Наприклад, ця сама технологія допомогла іншому паралізованому пацієнтові стати батьком.

  Нерви у спинному мозку здорової людини посилають сигнали від головного мозку до ніг. Коли ж нерви уражені внаслідок травми, настає параліч.

  У випадку з Мішелем імплант посилає сигнали безпосередньо до його ніг. Але він може ходити лише тоді, коли імплант включений.

  Швидкість одужання пацієнта вразила нейрохірургів

  За словами Мішеля Роккаті, імплант для нього є великим подарунком. «Я встаю, йду, куди хочу, можу спуститися сходами – це майже нормальне життя», – зазначив він.

  Одужанню Мішеля сприяла не лише технологія. У молодого італійця сталева вдача. До аварії він боксував, бігав та займався фітнесом у тренажерному залі. А після аварії був сповнений рішучості досягти якомога більшого прогресу в одужанні. Тож ніколи не припиняв реабілітацію.

  Фото: LNTM

  Швидкість одужання Мішеля вразила професора нейрохірургії Джоселін Блох, яка встановила імплант, майстерно прикріпивши електроди до окремих нервових волокон.

  При цьому дослідники вважають, що необхідно провести додаткові клінічні випробування, перш ніж ефективність лікування буде доведено остаточно.

  Наразі команда випробувала імпланти на дев’ятьох пацієнтах. Але найбільш відчутну віддачу від застосування технології нейрохірурги отримали саме у випадку Мішеля Роккаті.

  Професор Куртін вважає, що технологію імплантації можна буде використовувати в поєднанні з новітніми методиками регенерації нервів, щойно їх розроблять.

  Результати дослідження опублікував журнал Nature Medicine.

  За матеріалами ВВС