Сьогодні, 1 лютого, більшість країн Південно-Східної Азії, та й не лише вони відзначають китайський Новий рік. Сімейна вечеря та червоні конверти, левові танці та барвисті феєрверки, що знаменують початок року Тигра. А як це свято пройшло у китайських астронавтів?
Члени екіпажу космічної станції Шеньчжоу-13 стали першими китайцями, котрі зустріли найголовніше свято року у відкритому космосі.
На борту головного модуля космічної станції, що знаходиться приблизно за 400 кілометрів над Землею, астронавти Чжай Чжі Ган, Ван Я Пін та Е Гуан Фу привітали всіх своїх співгромадян у відео, яке Китайське космічне агентство оприлюднило напередодні нового року, 31 січня.
Хоча і далеко від будинку, але святковий настрій залишається тим самим. Астронавти, або як їх називають у Китаї, тайконавти, прикрасили головний орбітальний модуль червоними ліхтарями, китайськими вузлами та вирізаними з паперу прикрасами.
Троє учасників космічної місії зустріли Новий рік традиційно, так само як його зустрічають у сімейному колі на Землі. На святковому столі були пельмені, вони одягли новий одяг, а на стінах розвісили червоні паперові смуги з побажаннями добра та щастя.
Пельмені для новорічного столу астронавтів були з трьома видами начинок: свинина та капуста, скумбрія та лілійник. Свіжі та сушені бутони й квіти лілейника у країнах Азії зазвичай використовуються у їжу.
Китайські астронавти прибули на космічну станцію 16 лютого. Їх місія триватиме пів року. Це найдовший термін, на який Китай посилав людей у космос.
Наразі вони знаходяться на орбіті понад 100 днів. За останні три місяці тайконавти виконали безліч завдань, двічі вийшли у відкритий космос, а також провели наукову лекцію у прямому ефірі.
Китай завершить будівництво своєї космічної станції у 2022 році, і в майбутньому інші громадяни країни зустрічатимуть Новий рік у космосі.
За матеріалами People’s Daily