• Бейблейд: що це за іграшка і як нею грати?.Вокруг Света. Украина
  Бейблейд: що це за іграшка і як нею грати?
  Питання-відповідь
  Неділя, 5 грудня 2021

  Бейблейд: що це за іграшка і як нею грати?

  Дзига з такою назвою стала покупкою 2018 року в Україні за версією Google.

  Бейблейд (BeyBlade) – це нове втілення спінера , дзига, зроблена з пластику й металу, яку потрібно запускати за допомогою спеціального пристосування. У комплекті з дзигою часто продається не лише пристосування для запуску, а й пластикова кругла арена з бортиками, а також деякі додаткові аксесуари, зокрема яскраві стікери для прикраси дзиги. Іграшка призначена для дітей від трьох років, але здебільшого нею захоплюються школярі-підлітки.

  Сенс гри полягає в тому, щоб одночасно запускати на підлозі або на арені кілька дзиг. Потужні і швидкі, ці дзиги стикаються і можуть розлітатися на частини. Перемагає той, який найдовше крутився і при цьому не розпався на частини, а ще краще – виштовхнув інші дзиги за межі арени. Для одного гравця це теж непогана розвага, але краще, звичайно, грати з друзями – тоді переможцем стане господар найбільш “довгограючого” блейда.

  Фото: Shutterstock

  Спочатку схожі дзиги з’явилися у Південно-Східній Азії наприкінці 90-х років минулого століття, і виробники привернули до реклами своєї іграшки творців манга. У результаті з’явився «бейблейд» – японський багатосерійний комікс (манга) Такао Аокі, який виходив з 2000 по 2002 р.

  Головні герої – школярі, які змагаються за допомогою двох дзиг ( «блейдів») на круглому полі. Завдання – виштовхнути за межі кола блейд противника, використовуючи швидкість і масу блейда. За мотивами манги вийшло кілька мультиплікаційних серіалів з різними героями. Певна річ, у героїв різні характери, так само, як і у їхніх дзиг, тож є дзиги – “хороші хлопці” і є “лиходії” і “монстри”.