• Чому горять вуха?.Вокруг Света. Украина
  Чому горять вуха?
  Питання-відповідь
  Середа, 17 листопада 2021

  Чому горять вуха?

  Це відчуття знайоме кожному. Незалежно від погоди і часу доби вуха раптом починають палати. Ми поговоримо про народні прикмети, пов'язані з цим явищем, а також розповімо про його справжні причини.

  Перше, про що думаєш у такому випадку: хтось перемиває кісточки. Ця народна прикмета, ймовірно, асоціює орган слуху з інформацією, яка через нього надходить. Якщо вуха є каналом отримання інформації, то вони і реагують на неї певним чином.

  Такі ненаукові трактування, проте, довели свою живучість, передаючись із покоління в покоління.

  Які ще розхожі прикмети пов’язані з палаючими вухами?

  Горить ліве вухо – отже, недоброзичливці дуже невтішно говорять про персону. (Як варіант: згадують безоціночно).

  Знавці народних прикмет стверджують: мова може йти не просто про плітки, а навіть про говорено-переговорено. Якщо опоненти дуже завзято висловлюють вороже ставлення до людини, вона може відчути втрату сил. І навіть злягти в ліжко на якийсь час.

  Горить праве вухо – хтось обговорює персону, сподіваючись її знайти. Як варіант: її дуже хвалять.

  І, нарешті, почервоніли обидва вуха: людині потрібно чекати зустрічі з тим, хто її часто згадує.

  Фото: Depositphotos

  До слова, біоенергетики серйозно ставляться до подібних тлумачень. Адже під час обговорення когось викидається потужна хвиля енергії. Вона і впливає на людину, яка ні про що не підозрює. Її вуха в результаті починають буквально палати.

  Народні прикмети про червоні вуха – по днях тижня

  Понеділок – заздрість; вівторок – розлука або обман; середа – швидке побачення; четвер – добрі вісті; п’ятниця – побачення, зустріч друзів; субота – попередження про небезпеку; неділя – перспектива розбагатіти.

  Чому може горіти вухо: справжні причини

  Гарячі вуха – реакція організму на припливи крові до головного мозку. Одна справа, якщо це відбувається за відносно безневинних причин. Інша справа, якщо почервоніння вух натякає на проблеми зі здоров’ям.

  Перша причина – найбільш неприємна: синдром червоного вуха. Якщо вуха палають при нормальній температурі і в спокійній обстановці, це може бути сигналом про наявність недуг.

  До таких належать часті мігрені. У жіночої статі подібне горіння вух найчастіше пов’язане із захворюваннями верхніх відділів хребта або дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба.

  Можуть червоні вуха свідчити також про гіпертонію, респіраторні захворювання, проблеми барабанної перетинки, гормональні перебудови організму, нервові розлади.

  Гарячі вуха також бувають ознакою або результатом інсульту.

  Якщо горить вухо – що робити? Якщо вуха горять настільки часто, що це навряд чи можна пов’язувати з наклепами за очі, варто проконсультуватися з лікарем.

  Які ще природні причини викликають почервоніння вух

  1. Напружена робота мозку. Вона вимагає кисню. До голови надходить багато крові, зокрема до вушних капілярів.

  2. Людина з замерзлими вухами потрапляє в теплу кімнату. Холод зазвичай провокує спазм. Тоді як тепло його усуває. Внаслідок чого кров припливає до вух.

  3. Часто вуха горять через такі почуття: сорому, збентеження, хвилювання, гніву. Механізм той же: капіляри органу слуху отримують крові більше, ніж зазвичай.