Обрізання в нашому суспільстві сприймається, як атрибут культурних і релігійних традицій у мусульман і євреїв. Однак на практиці обрізанню, або видаленню крайньої плоті, піддається шоста частина чоловіків планети, зокрема європейців і американців. Західний світ почав масово практикувати цю процедуру в 60-х роках минулого століття, але досі медицина не має остаточного рішення про необхідність цієї операції. Зараз обрізання робиться як дорослим чоловікам, так і новонародженим, за рішенням батьків.
У чому ж наукові плюси і мінуси цього ритуалу і навіщо люди вдаються до нього? Основною медичною перевагою обрізання є можливе зменшення ймовірності виникнення статевих інфекційних захворювань і злоякісних пухлин статевої системи, як у чоловіків, так і у жінок, що вступають у статевий зв’язок з ними. Це пояснюється тим, що багато захворювань вражають у першу чергу крайню плоть, що піддається мікротравмам і появі ранок. Додатковою перевагою, в деяких випадках, може бути збільшення тривалості статевого акту. Після проведення обрізання шкіра головки статевого органа, позбавлена крайньої плоті, стає менш чутливою, що відсуває настання оргазму у чоловіка. Тому іноді лікарі рекомендують цю операцію пацієнтам з передчасним сім’явипорскуванням.
Але й недоліків обрізання чимало. По-перше, це больовий шок і зниження чутливості. Обрізання викликає сильні больові відчуття, а новонародженим цю операцію роблять найчастіше зовсім без анестезії. У результаті чоловік, якому зробили обрізання, все життя має знижену чутливість і не може знати, що він міг би відчувати з необрізаним статевим органом. У дорослих, які можуть порівнювати свій стан «до» і «після», відзначається різке зниження чутливості аж до виникнення складно вирішуваних проблем сексуального характеру. До того ж, обрізання тягне за собою проблеми гігієнічного характеру. Після обрізання виникає необхідність ретельного постійного догляду за головкою члена, оскільки заглиблення і складки шкіри у ділянці вуздечки і віночка – ідеальне місце для розвитку бактерій. Нарешті, проведення ритуалу обрізання по відношенню до дітей суперечить етичним нормам, адже саме немовля не може дати згоди на відсікання власної крайньої плоті, а отже – ця процедура відпочатку антигуманна.