• Браконьєри вивезли з України півмільйона диких птахів.Вокруг Света. Украина
  Браконьєри вивезли з України півмільйона диких птахів
  Тварини
  Четвер, 18 листопада 2021

  Браконьєри вивезли з України півмільйона диких птахів

  Сума вкрадених тварин оцінюється в 2,5 мільйона доларів.

  Браконьєри за останні 10 років вивезли з України близько півмільйона диких співочих птахів – щіглів, синичок, чечеток, снігурів і чіжей. Про це навесні 2018 року повідомив заступник голови Державної екологічної інспекції Віктор Канцурака.

  «Під час вилову і транспортування гинуть десятки, тобто насправді в Україні за 10 років було знищено кілька мільйонів диких співочих птахів. Тільки за 2017 рік через аеропорту Жуляни до Лівану і Оману було вивезено 20,69 тисячі щіглів», – сказав Канцурака.

  За його словами, птахів вивозили в такі арабські країни, як Ліван, Оман, Катар, Йорданію, Кувейт, Лівію, Об’єднані Арабські Емірати. Заступник голови Державної екологічної інспекції повідомив, що на чолі угруповання стоять араби, які платять українським птахоловам по 50 грн за птаха, а в арабських країнах їх продають по $ 30-50 і більше.

  Канцурака розповів, що птахів ловлять зграями за допомогою спеціальних сіток, які закуповують у Китаї. Ці сітки, за його словами, в Україні заборонені. Він зазначив, що вивезення диких птахів з України – порушення і українського, і міжнародного законодавства, оскільки для лову й вивезення диких тварин з України потрібно отримати дозвіл.

  «Якщо я хочу вивезти з України щігля, по-перше, мені треба його спочатку зловити. Для цього я мушу отримати в Міністерстві екології дозвіл. Є постанова Кабміну від 25 січня 1996 року №123 «Про затвердження Тимчасового порядку здійснення плати за спеціальне використання диких тварин». Тут йдеться про те, скільки і яка тварина коштує. Наприклад, синичка або щіглик коштує 6 доларів. Я сплачую цю суму і отримую дозвіл. Цей дозвіл показує, що я цю тварину офіційно придбав. Потім мені треба отримати міжнародний ветеринарний паспорт про те, що тварина нічим не хворіє», – розповів Канцурака.

  При цьому він підкреслив, що Міністерство екології, яке офіційно має видавати дозвіл на вивезення птахів, жодного разу за 10 років таких дозволів не видавало, про що було сказано на нараді в міністерстві. За словами Канцурака, фітосанітарна служба не перевіряє наявність такого дозволу у людей, які приносять диких птахів з метою отримання документів на вивезення.

  Заступник голови Державної екологічної інспекції зазначив, що серед птахів, яких вивозять з України, є такі види, як щіглик, чечітка, чиж, синиця. Ці види, підкреслив він, заборонено відловлювати згідно зі ст. 6 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, підписаної в 1979 році, яку Україна ратифікувала в 1996 році.

  За матеріалами  УНІАН