• 30 цікавих фактів про кішок.Вокруг Света. Украина
    30 цікавих фактів про кішок
    Тварини
    Вівторок, 2 листопада 2021

    30 цікавих фактів про кішок

    За легендою, Ной попросив Бога позбавити його від щурів, які знищували провізію на Ковчезі. Лев тут-таки чхнув, і з'явилася кішка.

    Стародавні єгиптяни вважали кішку втіленням божества Баст. В її очах вони завжди бачили відображення Місяця, другого ока Ра. Кішку не можна було вбити або вивезти за межі країни – подібні злочини карали смертю. Якщо вмирала домашня кішка, сім’я на знак жалоби збривала брови. Тварину бальзамували і ховали з особливими почестями на спеціальному цвинтарі.

    Папа Інокентій VIII, здавшись на умовляння автора «Молота відьом», ініціював багаття інквізиції по всій Європі. Під роздачу потрапили і кішки, тисячі тисяч яких були спалені. Це призвело до засилля щурів і епідемії чуми – «Чорної смерті».

    У більшості країн Європи чорна кішка, що перебігла дорогу, обіцяє нещастя, але в Британії і Австралії така зустріч віщує удачу.

    У Шотландії є пам’ятник на честь кішки Таузер, яка служила на винокурні за молоко з крапелькою віскі. За все своє життя вона спіймала майже 30 тис. мишей. Це досягнення занесено в « Книгу рекордів Гіннесса » .

    На американський континет кішок, як і коней, завезли європейці в XVIII ст.

    В Англії кішок, які охороняють зернові склади, офіційно ставлять на утримання. Є кішки, які служать у Британському музеї, охороняючи експонати від мишей.

    Фото: Shutterstock

    Найвідоміша комічна кішка в літературі – Чеширський кіт з «Аліси в країні чудес» Льюїса Керролла. Звичка зникати цього загадкового персонажа відображає магічні здібності, які людина завжди приписувала кішкам.

    Першим котом, який побував у космосі, був француз на прізвисько Felicette (Астрокот). Франція послала його в космос в 1963 р. Астрокот пережив політ благополучно.

    У посольстві Голландії в Москві дві сіамські кішки з голосним нявчанням ревно дряпали стіни будівлі. Господарі припускали, що це через  мишей. Однак замість гризунів вони виявили… приховані мікрофони, встановлені для прослуховування. Кішки чули їх, коли ті вмикалися.

    За даними Ліонського університету сьогодні у світі живе близько 400 млн домашніх кішок. Найбільше домашніх улюблениць в Австралії, де на 10 жителів припадає 9 котів. А от у Перу їх немає зовсім.

    Поверхня носа у кішок така само унікальна, як відбитки пальців у людей.

    Серце пухнастої улюблениці б’ється вдвічі швидше за людське.

    Коли кішки не сплять, вони доглядають за собою. А сплять вони по 16 годин на день.

    Фото: Shutterstock

    Більшість людей напевно замислювалися, чому кішки муркотять . Вони роблять це, коли ми їх гладимо, чешемо і лоскочемо, але насправді муркотіння – це не просто демонстрація задоволення, а складна форма спілкування. І далеко не завжди це означає, що тварина в доброму гуморі.

    Кішки можуть повертати вухами на 180 градусів.

    У кожної кішки 24 вуса, по 12 на кожній стороні мордочки. Кішки використовують свої вуса для полювання і орієнтації в просторі.

    У кішок на кожній передній лапі по п’ять пальців, а на задніх – по чотири. Проте, кішки нерідко мають зайві пальці на задніх лапках.

    Усі домашні кішки походять від одного виду, Felis Sylvestris.

    Перший спеціальний наповнювач для котячих туалетів надійшов у продаж у 1947 році. Спочатку його творцеві Едварду Лоу було важко переконати місцевий зоомагазин продати цей продукт.

    Великі кішки перебувають під загрозою зникнення в усьому світі. Снігові барси, гірські леви, ягуари, гепарди і багато інших представників сімейства котячих скоро можуть зникнути з поверхні Землі через те, що людина відбирає у них природне місце проживання.

    До речі, гепарди, на відміну від інших великих кішок, таких як леви і тигри, не вміють гарчати. Спілкуючись один з одним, вони муркотять і видають звук, схожий на цвірінькання птахів.

    У власників кішок зменшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

    Фото: Shutterstock

    Найстаріша кішка, занесена в Книгу рекордів Гіннесса, Crème Puff з Остіна, штат Техас, померла через три дні після свого 38-го дня народження, 6 серпня 2005 року.

    Влаштовуючись десь на м’якій поверхні, кішки мнуть її лапами: це викликає у котів приємні емоції, пов’язані з дитинством. Кошенята використовують «молочний крок», щоб стимулювати виділення молока з грудей матері. А дорослі коти щоб помедитувати.

    Коти потіють через лапи: в інших частинах тіла у них немає потових залоз.

    Переважна більшість кішок не любить солодкого – це пов’язано з мутацією смакових рецепторів.

    Кішка не може спуститися з дерева вниз головою через форму кігтів.

    У кішок немає ключиць, тому вони можуть пролізти в будь-який отвір розміром з їхню голову.

    Більшість кішок – короткозорі.

    Помаранчевий смугастий кіт на ім’я Стаббс був мером Талкітн, невеликого містечка на Алясці протягом 20 років. Хоча він не мав законодавчої влади., його любили і місцеві, і туристи.