• "Не в настрої вмирати": американець на пробіжці зустрів пуму і умовляв її про ненапад (відео)
  Тварини
  Субота, 13 листопада 2021

  "Не в настрої вмирати": американець на пробіжці зустрів пуму і умовляв її про ненапад (відео)

  Пробіжка по каньйону мало не коштувала хлопцеві життя. Відео цієї зустрічі зібрало за три дні понад півмільйон переглядів.

  Кайл Берджесс, 26-річний житель міста Орем у штаті Юта (США), в суботу ввечері вийшов на пробіжку по каньйону Слейт. Пробігши кілька кілометрів, він побачив на стежці чотирьох дитинчат великої кішки і прийняв їх за кошенят рудої рисі, яку раніше зустрічав на цій стежці. Кайл витягнув телефон і почав знімати кошенят, проте з кущів вистрибнула їхня мати, і хлопець зрозумів, як помилився. Це була не руда рись, а пума – звір удвічі більший і набагато агресивніший. Якщо основна здобич рисі – кролики, то пума промишляє в основному на оленів.

  На людей пуми нападають рідко. Найчастіше жертвою нападу стає дорослий невеликого зросту або дитина. Спровокувати тварину може людина, яка швидко рухається. Ну і, звичайно, як будь-який хижак, пума нападе, якщо захищає дитинчат.

  Кайл Берджесс, хоча явно дуже злякався, повівся саме так, як радять інструктори при зустрічі з дикими тваринами: він почав відступати не надто повільно, але не бігом, не повертаючись до пуми спиною. При цьому він безперервно лаявся (що зрозуміло) і кричав на пуму: “Іди, повертайся до своїх дітей! Гарна кішечка! Я йду, я не буду їх чіпати, обіцяю! Я великий і страшний!”

  Одночасно він розмовляв і сам з собою: “Я не в настрої сьогодні помирати! Господи, ну де мій пістолет! І де люди, чому нікого немає навкруги!” Весь цей час він продовжував знімати на телефон.

  Пума не відставала. Кайл намагався підняти камінь чи палицю, проте при кожному русі вниз хижачка шипіла і готувалася до стрибка, тому хлопець продовжував задкувати. Цей божевільний монолог тривав шість хвилин, але нарешті Кайлу вдалося підняти камінь і жбурнути його в пуму. Тварина одразу почала тікати і вже не повернулася. Знесилений хлопець присів на дорогу і зняв на телефон свої тремтячі пальці.

  Берджесс розмістив відео в соціальних мережах, і воно миттєво стало вірусним. Наступного дня місцева газета взяла у нього інтерв’ю. Кайл розповів, що після зустрічі з пумою йому довелося знову пройти те місце, де він побачив кошенят, тому що інакше довелося б довго обходити те місце, повертаючись додому. Кайл почекав півгодини перш ніж іти і озброївся палицею і каменем. По дорозі він зустрів туристів, спитав їх про пуму, але ті не бачили хижака і навіть не повірили Кайлу – поки він не показав їм своє відео.

  Додому він повернувся без пригод.

  Під час карантину, коли у багатьох країнах міста практично спорожніли через заборону виходити на вулицю без потреби, пуми почали активніше з’являтися в населеній місцевості. Наприклад, по спорожнілій столиці Чилі, Сантьяго, прогулялася дика пума.

  Треба сказати, що і до пандемії пуми в США іноді навідувалися в гості до людей. Одного разу в Орегоні дика пума проникла в будинок, щоб подрімати.

  За матеріалами Desert News