• Стріляючі павуки виявилися чемпіонами з прискорення.Вокруг Света. Украина
  Стріляючі павуки виявилися чемпіонами з прискорення
  Тварини
  Четвер, 9 грудня 2021

  Стріляючі павуки виявилися чемпіонами з прискорення

  Швидкість розгону південноамериканських павуків при спрацьовуванні їхньої «павутини-пращі» виявилася у 10 разів вищою, ніж у гепардів.

  Не так давно ентомологи назвали чемпіонами швидкості серед тварин мурах Mystrium camillae, які закривають свої мандибули на швидкості до 89 м/с (320 км/год.). Такі цифри залишають далеко позаду гепардів з їхнім розгоном максимум до 120 км/год. Однак і вони тьмяніють порівняно з розгоном, на який виявилися здатними… павукоподібні.

  Незвичайна група павуків була відкрита в джунглях Амазонки лише кілька років тому. Комахи, що отримали назву «павуки-пращники», плетуть незвичайну, конічної форми павутину, вершина якої закінчується розтяжкою, у якій і ховається сам павук. Помітивши потенційну жертву, він відпускає кріплення і разом з павутиною «катапультується», накриваючи здобич.

  «Спрацювання» відбувається майже миттєво – за 0,8 мікросекунди. Однак вчені з Технологічного інституту Джорджії змогли зняти цей процес за допомогою високошвидкісних відеокамер. Результати цієї роботи вони представили на конференції Американського фізичного товариства (APS), що проходить у Бостоні.

  Саймон Александер, який виступив з доповіддю, сказав, що швидкість польоту «павуків-пращників» Theridiosomatidae становить не надто вражаючі 4 м/с. Однак прискорення, яке вони отримують на початку руху, перевищує 600 м/с, а в одному випадку досягло і зовсім 1100 м/с. Гепардам з їхніми максимальними 13 м/с такий розгін абсолютно недоступний.

  Як повідомляв «Навколо Світу. Україна », мурахи-Дракули встановили рекорд швидкості рухів .

  За матеріалами Naked-science