Не так давно ентомологи назвали чемпіонами швидкості серед тварин мурах Mystrium camillae, які закривають свої мандибули на швидкості до 89 м/с (320 км/год.). Такі цифри залишають далеко позаду гепардів з їхнім розгоном максимум до 120 км/год. Однак і вони тьмяніють порівняно з розгоном, на який виявилися здатними… павукоподібні.
Незвичайна група павуків була відкрита в джунглях Амазонки лише кілька років тому. Комахи, що отримали назву «павуки-пращники», плетуть незвичайну, конічної форми павутину, вершина якої закінчується розтяжкою, у якій і ховається сам павук. Помітивши потенційну жертву, він відпускає кріплення і разом з павутиною «катапультується», накриваючи здобич.
«Спрацювання» відбувається майже миттєво – за 0,8 мікросекунди. Однак вчені з Технологічного інституту Джорджії змогли зняти цей процес за допомогою високошвидкісних відеокамер. Результати цієї роботи вони представили на конференції Американського фізичного товариства (APS), що проходить у Бостоні.
Саймон Александер, який виступив з доповіддю, сказав, що швидкість польоту «павуків-пращників» Theridiosomatidae становить не надто вражаючі 4 м/с. Однак прискорення, яке вони отримують на початку руху, перевищує 600 м/с, а в одному випадку досягло і зовсім 1100 м/с. Гепардам з їхніми максимальними 13 м/с такий розгін абсолютно недоступний.
Як повідомляв «Навколо Світу. Україна », мурахи-Дракули встановили рекорд швидкості рухів .
За матеріалами Naked-science