У Біблії Мафусаїл був дідом Ноя і, як то кажуть, дожив до 969 років. Риба Мафусаїл не така давня, але біологи з Каліфорнійської академії наук вважають, що їй близько 90 років. Таким чином у сучасного Мафусаїла немає відомих нині живих аналогів, і він (вона) є найстарішою акваріумною рибою.
Риба-рекордсмен – австралійська двоякодишача риба довжиною 1,2 метра і вагою 18,1 кг. Її привезли до музею Сан-Франциско у 1938 році з Австралії. Австралійські двоякодишачі риби – примітивні види з легкими і зябрами, вважаються еволюційною сполучною ланкою між рибами і амфібіями.
Ще кілька років тому найстаріша австралійська двоякодишача риба мешкала в Акваріумі Шедда в Чикаго. Але ця рибка на ім’я Дідусь померла у 2017 році у віці 95 років.
Наглядачі Мафусаїла вважають, що це самка, хоча визначити стать без ризикованого аналізу крові складно. Академія планує відправити крихітний зразок її плавника дослідникам в Австралії, які намагатимуться підтвердити стать та визначити точний вік риби.
Старший біолог Академії та охоронець риби Аллан Ян стверджує, що його підопічна схожа на собаку. Любить, коли її гладять по спині і животі і має «м’який» характер. «Я кажу своїм волонтерам, уявіть, що це підводний собака, дуже м’який, ніжний, але, звичайно, якщо він злякається, у нього будуть раптові напади енергії. Але здебільшого вона просто спокійна», – розповів Ян.
За словами Яна, в Академії є ще дві австралійські двоякодишачі риби, які молодші, обом приблизно від 40 до 50 років.
Австралійська двоякодишача риба зараз перебуває під загрозою зникнення і більше не може бути експортована з австралійських вод, тому біологи з Академії кажуть, що малоймовірно, що вони отримають заміну після смерті Мафусаїла.
За матеріалами: AP