• Ринок наречених в Індії: як матері продають 12-річних дочок.Вокруг Света. Украина
    Ринок наречених в Індії: як матері продають 12-річних дочок
    Традиції
    Вівторок, 11 січня 2022

    Ринок наречених в Індії: як матері продають 12-річних дочок

    В індійському штаті Телангана батьки продають 12-річних дочок старим заможним туристам під виглядом укладення шлюбу.

    У мусульманських штатах Індії нерівні шлюби стали різновидом секс-туризму. Заможні чоловіки похилого віку приїжджають сюди, щоб купити юну 12-річну наречену для швидкоплинного шлюбу на пару місяців або навіть тижнів, а коли іграшка набридне, так само швидко з нею розлучитися. Дівчину ніхто не питає, чи хочеться їй заміж, – жебраки-батьки її просто продають. Подібні угоди нерідкі в Хайдарабаді (штат Телангана) – місті з найбільшою щільністю ісламського населення.

    Шлюби з неповнолітніми не вважаються по шаріату (зведення релігійних законів ісламу) злочином: сам пророк Мухаммед був одружений з  14-річною Аїшею, яка з часом стала його найулюбленішою дружиною. Деякі джерела стверджують, що Аїші на момент початку подружніх стосунків було всього дев’ять. Однак навіть шаріат вимагає згоди дівчини на шлюб.

    Історія Мунір Бегум, яка живе в Перловому місті, як називають Хайдарабад мусульмани, мало чим відрізняється від сотні інших. Мунір було 12, коли її купив «як дружину» 70-річний старий з Оману. Два місяці він тримав її під замком, використовуючи як сексуальну іграшку, а коли дівчинка завагітніла, розлучився з нею по телефону. За законами шаріату чоловікові достатньо тричі вимовити формулу розлучення, щоб шлюб став недійсним.

    Ціла мережа «шлюбного туризму» пов’язує Індію з країнами Близького Сходу і Африки. Шлюбні агенти, брокери і навіть імами – усі замішані в цьому злочині. Агенти, отримавши замовлення від заможних чоловіків, звертаються до хайдарабадських посередників. Ті відшукують у трущобах міста бідні сім’ї і схиляють продати дочок у нерівний шлюб. Під виглядом туристів «наречені” приїжджають до Індії, де їм пропонують багатий вибір бідних і юних наречених. Імам, обізнаний з деталями справи, видає свідоцтво про шлюб (що не має законної сили), а потім так  само легко – свідоцтво про розлучення.

    Фото Shutterstock

    Мати Мунір, не в силі більше тулитися в крихітній кімнатці з п’ятьма голодними дітьми, сподівалася купити такою угодою стерпні умови проживання для всієї родини, зокрема й для дочки: адже багатий чоловік здавався їй гарантією гідного життя. Натомість покинуті дружини опиняються у жахливому становищі. Багато хто з них намагається покінчити життя самогубством. А якщо чоловіки-покупці підсаджують дівчаток на наркотики, їх майже неможливо повернути до нормального існування.

    Мунір врятував дзвінок у «Шейхін» – організацію, що займається реабілітацією жертв – “проданих наречених”. Її творець Джаміля Нішат мріє, щоб кожна дівчина була вільна розпоряджатися своєю долею. У центрі дівчаткам допомагають оволодіти навичками найпростіших професій, щоб вони могли здобути фінансову незалежність – вчать кроїти, шити, малювати хною і користуватися комп’ютером. Саме після реабілітації в центрі «Шейхін» Мунір звернулася в поліцію, щоб покарати посередників, які підштовхнули її батьків на нечесну угоду.

    За матеріалами Looptonga

    Завантажити ще