Сеха, як стисло кличуть тварину, знайшла поліція шість років тому біля паркану в заповіднику. На морді носорога зяяла величезна рана, він хитався від слабкості і не міг їсти. Поліція викликала Джона Маре, ветеринара дикої природи, який керує благодійною організацією «Врятувати тих, хто вижив». Група реабілітує носорогів, які пережили напади браконьєрів.
За оцінками експертів, Сеху на той момент було близько 4 років. З того часу він переніс близько 30 операцій. Навіть після реабілітації порожнини пазух травмованого носорога залишаються відкритими, що створює ризик інфікування. Однак захисники природи вирішили повернути Сеху в дику природу в надії, що він спариться і допоможе збільшити популяцію, що скорочується. “Насправді він зцілився досить добре”, – упевнений Маре.
Разом із Сехою на площі 2 тисячі гектарів фахівці помістили двох самок репродуктивного віку. Рятувальники тримають точне місцезнаходження тварин у секреті, сподіваючись запобігти майбутнім нападам браконьєрів.
Браконьєри вбили щонайменше 249 носорогів у Південній Африці за перші шість місяців 2021 року – на 83 більше, ніж у першій половині 2020 року. Цифри за весь рік поки що недоступні, але за два тижні грудня було вбито 24 тварини.
Носорогов вбивають через роги, які контрабандою вивозять до Азії, де вони високо цінуються у традиційній медицині.
За матеріалами: Phys.org