• У Глазго з'явилися незвичайні хмари.Вокруг Света. Украина
  У Глазго з'явилися незвичайні хмари
  Екологія
  Вівторок, 22 лютого 2022

  У Глазго з'явилися незвичайні хмари

  Круглі утворення в небі виглядають як «пухнасті» НЛО, але насправді це рідкісне погодне явище, відоме як «вим'яподібні хмари».

  За даними Метеорологічного бюро Глазго, вим’яподібні хмари з’явилися над містом при наближенні шторму Дадлі. Хмари бувають різних форм і розмірів, але вим’яподібні, за словами синоптиків, — найнезвичайніші.

  Служба погоди повідомляє, що турбулентність формує ці хмари із щільних високих штормів, які люди бачать під час гроз, торнадо та граду. Замість того, щоб рухатися вгору, як інші хмари, вим’яподібні рухаються вниз, через що дно хмари виглядає нерівним. З’являється безліч опуклостей або мішечків, що виходять із нижньої частини хмари. Форми таких хмар сильно розрізняються і можуть перетворюватися на виступаючі округлості або більш витягнуті, що звисають трубки.

  Вим’яподібні хмари зазвичай утворюються в самих нестабільних купово-дощових хмарах, а це означає, що поблизу також можливі град, зливи і блискавки, а якщо взимку повітря досить холодне, може утворитися сніг. Іноді вим’яподібні хмари можуть утворюватися на інших типах хмар, що не викликають дощу, хоча це зустрічається набагато рідше.

  Міжнародна назва таких хмар mammatus. Воно походить від латинського mamma, що перекладається як «вим’я» або «груди».

  За матеріалами The Daily Mail

   

  Завантажити ще