• У Шотландії вперше за 2 тисячі років збудують брох. Що це таке?.Вокруг Света. Украина
  У Шотландії вперше за 2 тисячі років збудують брох. Що це таке?
  Місця
  Четвер, 27 січня 2022

  У Шотландії вперше за 2 тисячі років збудують брох. Що це таке?

  Характерні круглі фортечні споруди, призначення яких досі точно не встановлено, будувалися тільки в залізному столітті і тільки на шотландських землях.

  Унікальні  вежі з муру зводилися між 400 роком до н.е. та 100 роком н.е. Колись у Шотландії існувало не менше 700 брохів, хоча зараз більшість із них перебувають у жалюгідному стані. Башти зазвичай мали один невеликий вхід, що веде до центрального внутрішнього круглого двору. У щілини в стінах були вбудовані сходи, що давало мешканцям легкий доступ до верхніх дерев’яних платформ.

  Фото: Caithness Broch Project

  Хоча призначення будівель залишається незрозумілим, експерти вважають, що вони служили житлом. Можливо, для якогось вождя чи кількох знатних сімей. Досягаючи 13 метрів заввишки, брохи були одними з найхарактерніших будівель у Шотландії залізного віку.

  Наразі благодійна організація Caithness Broch Project оголосила про плани будівництва брохи в Кейтнесі, зазначивши, що така споруда з’явиться вперше майже за 2000 років. Початок будівництва заплановано на 2023 рік.

  «Намагаючись побудувати цю структуру якомога автентичніше — працюючи інструментами минулого і використовуючи методи, знайомі нашим предкам залізного віку, ми отримаємо більш глибоке розуміння того, як були побудовані брохи. Дотик до нашого минулого дозволить відповісти на складні археологічні питання», – повідомили у Caithness Broch Project.

  Реконструйована версія буде обставлена ​​традиційними меблями. В башті планується проводити екскурсії для туристів та місцевих жителів за участю акторів.

  За матеріалами:  The Daily Mail

   

  Завантажити ще