Країна райських пляжів, де зняли більшість рекламних роликів «Баунті», знаходиться в Південно-Східній Азії. На півдні Таїланд омивається Сіамською затокою, а на південному заході – Андаманською морем. Межує з Камбоджею, Лаосом, М’янмою та Малайзією. Таїланд має велику протяжність із півночі на південь і ділиться на кілька природних зон: гори та ліси півночі, рисові поля Центральної рівнини, напівзасушливі сільськогосподарські угіддя Північно-Східного плато та тропічні острови на півдні.
У давнину на цій території існувало безліч королівств, але перша незалежна держава, Сукхотаї, з’явилася тут у 1238 році. В основу назви сіамці взяли слово таї, яке означає вільний. На жаль, пишні ритуали та обряди, які влаштовувалися при королівському дворі, не врятували країну від політичної кризи. У 1438 Сукхотаї опинився під владою держави Аюттая. Протягом наступних чотирьох століть Аюттая нарощувала могутність та підтримувала торговельні зв’язки з Китаєм, Малайзією, Індією та Японією. Королеві належала вся влада і він зараховувався до богоподібних істот. Залишки цієї віри в божественне початок монарха притаманні навіть сучасним тайцям.
У XVII столітті Сіам почав налагоджувати дипломатичні та торговельні відносини із західними країнами. Особливо їх цікавила вогнепальна зброя, яка на той час вже широко використовувалася в Європі. Правда, це не врятувало сіамців від вторгнення Бірми, яка захопила Аюттаю в 1767 році. Але незважаючи на переконливу перемогу, бірманці не змогли зберегти контроль над Сіамом – їх вигнали китайці.
Новий період в історії Сіаму настав із приходом до влади П’я Чакрі, відомого під ім’ям Рама І. Саме він заснував династію Чакрі, яка досі править у Таїланді. Аюттаю відновленню не підлягала, тому у 1782 році було вирішено перенести столицю до Бангкока. Також у цей період починається тісніша співпраця Сіаму з Великобританією, Францією та США. Це сприяло реформуванню системи правління, модернізації збройних сил та виходу країни на світовий ринок торгівлі.
Тим часом колоніальні успіхи англійців і французів у Південно-Східній Азії зробили Сіама всерйоз задуматися про заходи безпеки. Країні довелося поступитися європейцям Камбоджі та Лаосу, але це допомогло зберегти суверенітет.
У 1932 році в Сіамі сталася революція і Сіам був проголошений конституційною монархією. А 1939-го держава була перейменована на Таїланд.
Таїланд – це справжній рай на землі. Причому і для туристів, що звикли до комфорту, і для відчайдушних дайверів і серферів, і для дауншифтерів, які приїхали сюди відчути смак життя. Іноземців приваблює багата культура, достаток визначних пам’яток, казково гарна природа та доброзичливі тайці, більшість з яких непогано володіють англійською.
Місцеві жителі однаково чемні і зі своїми близькими, і з незнайомими людьми. І це не вдавання, а частина їхнього світогляду: тайці вірять, що прихована злість на іншого приверне гнів духів на тебе самого. Втім, як будь-яка інша стресова ситуація. Фраза Mai pen rai («Нічого страшного») є негласною життєвою філософією у Таїланді. Хоч би що трапилося, постарайся зберегти самовладання. Якщо не вдається, сходи до храму.
Храмів у Таїланді безліч. Серед найбільш часто відвідуваних – величний дерев’яний Храм Істини, Храм Золотого Будди зі статуєю Будди всередині, Храм Ранкової Зорі з мозаїчним фасадом і, мабуть, найнезвичайніший Храм Ват Ронг Хун, або Білий храм. Але в якій би ви не прийшли, вам доведеться дотримуватися низки правил. Перед входом у храм бажано зняти взуття, а якщо на вас одяг без рукавів та коротка спідниця чи шорти, то вас, швидше за все, взагалі не впустять.
А ось куди точно впустять у шортах, то це на пляж. Хоча на тайський пляж пустять, мабуть, і без них. На місцевих курортах панує атмосфера абсолютного релаксу та свободи. Найкращі пляжі Таїланду: Чавенг, Бопхут та Ламай на острові Самуї, Карон та Патонг на Пхукеті, Тон Сай на півострові Рейлі та пляж Пі-Пі-Дон. Найчистіший пісок, бірюзова вода та пальми – все, як у рекламі «Баунті». Якщо ви не готові кинути все прямо зараз і поїхати в Таїланд, навіть не шукайте в інтернеті фотографії цих місць.
1. «том ям кунг» (суп із морепродуктами, помідорами та листям лайма)
2. «сом там» (салат з папаєю, горіхами та креветками)
3. «пад тай» (рисова локшина з морепродуктами)
4. цукерки «лукчуп»
5. місцеві фрукти
1. острів Пхукет
2. Королівський палац у Бангкоку
3. Пагорб Великого Будди у Паттайї
4. Храм Істини
5. національний парк “Кхауяй”
1 січня – Новий рік
10 січня – День дітей
16 січня – День учителів
кінець січня – початок лютого – Макха Буча
17 березня – День Муай Тай
6 квітня – День династії Чакрі, офіційне свято на честь короля Рами I, засновника династії тайських королів
13–15 квітня – Сонгкран, Свято води, традиційний тайський Новий рік
1 травня – День праці
5 травня – День коронації (річниця коронації Рами ІХ у 1950 році)
11 травня – День Першої борозни, початок сезону вирощування рису
травень – День повні, Вісакха Пуджа (одне з найважливіших свят Таїланду – одночасно День Народження, Просвітництва та Смерті Будди)
липень – День повного місяця, Асаха пуджа
19 липня – Кхао Пханса – одне з буддистських релігійних свят
12 серпня – День Матері
вересень – День Сарттхай (поминання мертвих)
23 жовтня – День Чулалонгкорн, свято на честь короля Рами V
листопад – Лой Кратонг або Свято ліхтариків
5 грудня – День батька
10 грудня – День Конституції
31 грудня – Напередодні Нового року