• «Доктор, я вас не бачу», або Чим шкідлива очна мігрень.Вокруг Света. Украина
  «Доктор, я вас не бачу», або Чим шкідлива очна мігрень
  Лайфстайл
  Середа, 8 грудня 2021

  «Доктор, я вас не бачу», або Чим шкідлива очна мігрень

  Плями, спалахи або розмита картинка можуть бути симптомами очної мігрені.

  Що таке очна мігрень?

  Якщо під час головного болю ви бачите спалахи або плями перед очима, у вас може бути ще й очна мігрень, або миготлива скотома. Вона виникає через неправильний кровообіг у зоні зорових центрів.

  «Людина втрачає зір в одному оці або бачить спотворене зображення (зорова аура), – говорить професор неврології Університету штату Арізона Джон Волл. – При цьому голова у пацієнта може не боліти взагалі».

  Симптоми очної мігрені

  Якщо головна мігрень супроводжується зоровою аурою, то пацієнт «побачить» симптоми раніше, ніж відчує головний біль. Це можуть бути хвилясті, звивисті або мерехтливі лінії або сліпа пляма в якійсь ділянці його зору. Зазвичай це триває 15-20 хвилин, а через 20-30 хвилин після того, як аура зникне, може розболітися голова.

  Хто в групі ризику?

  За статистикою, жінки втричі частіше страждають на мігрені, ніж чоловіки. Лікарі пов’язують це з жіночими статевими гормонами, які викликають мігрень у представниць слабкої статі або роблять їх чутливішими до цього захворювання.

  Також очні мігрені часто бувають у підлітків, що пов’язано зі швидким розвитком їхньої системи кровообігу і ростом організму.

  Миготливу мігрень можуть спровокувати регулярне недосипання, стреси, депресія, розумова перевтома, коливання гормонального фону, великі фізичні навантаження і навіть перебування в приміщеннях з мерехтливими джерелами освітлення.

  Чим небезпечна очна мігрень?

  Самі по собі аури не є небезпечними. Однак вони можуть свідчити про інші проблеми зі здоров’ям. У тих, у кого спотворене зображення супроводжується сильним головним болем, високим є ризик отримати інсульт. Саме тому при повторюваних симптомах необхідно регулярно спостерігатися у невропатолога.

  Як це лікувати?

  Незважаючи на те, що наявність аури – з або без головного болю – може бути настирливою і впливати на продуктивність людини, запобігти її появі практично неможливо.

  Найчастіше при таких симптомах лікарі призначають заспокійливі препарати, що сприяють розширенню судин головного мозку.

  Усунути напад очної мігрені можна також, випивши міцного чаю (з лимоном, ромашкою) або кави. Також рекомендується прилягти і спробувати заспокоїтися.

  За матеріалами Reader’s digest.

  Завантажити ще